Damian Raczkowski pokieruje Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Kubaszewski

Damian Raczkowski pokieruje Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach

Tomasz Kubaszewski

Nie mogli się ze sobą dogadać, więc rada nadzorcza odwołała i prezes, i jej zastępcę.

Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach kieruje od paru dni były poseł PO Damian Raczkowski. Ale ma to być rozwiązanie tymczasowe.

Dwoma głównymi udziałowcami w „ARES-ie”, który prowadzi m.in. szkolenia zawodowe, wspiera rozwój przedsiębiorczości i zarządza Domem Handlowym „Arkadia”, są samorząd województwa podlaskiego i miasto Suwałki. Głos decydujący i 84,46 proc. udziałów ma ten pierwszy.

Dobrze płatne stanowiska w zarządzie „ARES-u” od lat traktowane są jak łup polityczny. Swoich ludzi mieli tu SLD, AWS, PiS, PO i PSL. Od 2014 r. agencją rządziła Alina Rocka, kojarzona z ludowcami. Jej zastępcą był zaś Błażej Krynicki z PO. W agencji dochodziło wprawdzie do konfliktów między prezes a częścią pracowników, ale pozycja Rockiej wydawała się niezagrożona. Co się zatem zmieniło?

Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku po odpowiedź na to pytanie odsyła do Grzegorza Rykowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej „ARES-u” albo do jego zastępcy - Damiana Raczkowskiego.

Po odwołaniu prezesów tymczasowe kierowanie agencją rada powierzyła właśnie byłemu posłowi PO. Z Rykowskim nie udało nam się skontaktować, natomiast drugi odmówił udzielenia informacji.

Z suwalskiego Ratusza dowiedzieliśmy się jednak, że powodem odwołania prezes i jej zastępcy był brak współpracy między nimi. Zastępca miał nie zgadzać się z decyzjami swojej szefowej. Z jakimi konkretnie - nie wiadomo.

Po wielogodzinnej dyskusji, przerywanej - jak wynika z naszych informacji - telefonami do urzędu marszałkowskiego, rada nadzorcza postanowiła odwołać cały zarząd. Wkrótce mają zapaść decyzje, co dalej.

Tomasz Kubaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.