Eliza Gniewek-Juszczak

Czy za chwilę nie będzie nigdzie żadnych inwestycji? Brakuje ludzi do pracy

Czy w Nowej Soli powstanie pływalnia, czy wyremontowana zostanie ul. Fredry? Jeszcze nie wiadomo. Władze miasta po otwarciu ofert, będą musiały podjąć Fot. Wizualizacja Urząd Miejski Nowa Sól Czy w Nowej Soli powstanie pływalnia, czy wyremontowana zostanie ul. Fredry? Jeszcze nie wiadomo. Władze miasta po otwarciu ofert, będą musiały podjąć decyzję
Eliza Gniewek-Juszczak

Jest tyle unieważnionych przetargów, że obawy o to, czy będą realizowane wyczekiwane inwestycje, są jak najbardziej uzasadnione. Na czym polega problem i jak radzą sobie z nim samorządy?

- Nie da się za pieniądze, które mamy, zrealizować dwa razy droższych inwestycji - stwierdza wprost Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli i szef zrzeszenia gmin województwa lubuskiego i podkreśla, że problem nie dotyczy tylko Nowej Soli, czy lubuskich gmin, ale całej Polski. Na ogłaszane przez samorządy przetargi, zdarza się, że żaden potencjalny wykonawca nie reaguje, a jeśli składa ofertę, to bardzo często jest ona o 20-30 proc. wyższa, niż kwoty zakładane w kalkulacjach.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.