Czy można zrozumieć matki morderczynie?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Gabriela Bogaczyk

Czy można zrozumieć matki morderczynie?

Gabriela Bogaczyk

Łóżko, piec, śmietnik, zamrażarka, ogródek albo beczka po kapuście. W takich miejscach kobiety ukrywają ciała swoich zamordowanych dzieci. Czy można zrozumieć takie zbrodnie?

Cały kraj mówi teraz o Majdanie Kozłowieckim niedaleko Lubartowa. Kilka dni temu odnaleziono tam zwłoki noworodka w domowym piecu.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, 21-letnia studentka miesiącami ukrywała przed rodziną, że jest w ciąży. Córeczkę miała urodzić w łazience, a ciało ukryć w piecu znajdującym się w jej pokoju. Następnie próbowała spalić zwłoki. W sobotę wybrała się ze swoim partnerem na wesele. W tym czasie jej rodzina, wiedziona złymi przeczuciami, przeszukała pokój. Po znalezieniu w piecu nadpalonych zwłok, powiadomiła policję. - Kobieta przyznała się do urodzenia martwego dziecka i spalenia zwłok - mówi Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. To, czy dziecko przyszło na świat żywe, czy martwe, ustalą biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie.

- Tytuły naukowe, chodzenie do kościoła, dobrze płatna praca nie czynią z człowieka dobrego człowieka. Tu chodzi o moralność w sercu. Większość ludzi  sądzi, że alkoholizm polega na tym, że człowiek leży pod budką z piwem i jest nieprzytomny. A tak nie jest i podobnie sprawa ma się z patologią w rodzinie. Nie zawsze widać ją gołym okiem - mówi psycholog.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Gabriela Bogaczyk

Zajmuje się ochroną zdrowia i sprawami społecznymi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.