Czy lekarze rodzinni powinni badać osoby z podejrzeniem koronawirusa? "Niektórzy robią wszystko, żeby nie zobaczyć pacjentów"

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Nicole Młodziejewska

Czy lekarze rodzinni powinni badać osoby z podejrzeniem koronawirusa? "Niektórzy robią wszystko, żeby nie zobaczyć pacjentów"

Nicole Młodziejewska

Ustalenie nowej strategii walki z epidemią koronawirusa wprowadziło zmiany także w rolach, jakie dotychczas pełnili lekarze rodzinni. Według nowych założeń mieliby oni możliwość kierowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na testy, po wcześniejszym zbadaniu w poradni. Niestety, ta kwestia nie podoba się samym lekarzom POZ, którzy twierdzą, że jest to zagrożenie dla pozostałych pacjentów. Z drugiej strony, pojawiają się głosy mówiące o tym, że lekarze rodzinni stali się wygodni i wolą prowadzić teleporady niż badać i leczyć pacjentów.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu nowej strategii walki z epidemią koronawirusa. Jedną z wielu zmian jest nowa rola lekarzy rodzinnych, którzy mieliby wystawiać skierowania na testy pacjentom z podejrzeniem koronawirusa. Jak mówił jeszcze w ubiegły czwartek Adam Niedzielski, minister zdrowia, lekarze rodzinni mieliby takie skierowanie wystawić po wcześniejszym osobistym badaniu pacjenta w poradni.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.