Hanna Walenczykowska

Czy bydgoscy kombatanci - żołnierze WP - byli dyskryminowani podczas Święta Niepodległości?

Tegoroczne Święto Niepodległości bydgoszczanie obchodzili pod hasłem  „Świętujemy z ułanami”. Uroczystości odbywały się na m. in. Starym Rynku i sąsiadujących Fot. Filip Kowalkowski Tegoroczne Święto Niepodległości bydgoszczanie obchodzili pod hasłem „Świętujemy z ułanami”. Uroczystości odbywały się na m. in. Starym Rynku i sąsiadujących z nim uliczkach. Jedną z atrakcji był przejazd konnicy.
Hanna Walenczykowska

Przedstawiciele żołnierzy WP czują się urażenie postępowaniem organizatorów uroczystości niepodległościowych. Urząd wojewódzki przeprasza.

W minioną sobotę (11 listopada) bydgoszczanie - o czym już informowaliśmy - uroczyście i na wiele różnych sposobów obchodzili Święto Niepodległości. Na płycie Starego Rynku np. można było podziwiać ułanów, zanucić patriotyczne pieśni, wysłuchać historycznego nagrania przemówienia Ignacego Jana Paderewskiego a kilkaset metrów dalej na ulicy Długiej towarzyszyć tym, którzy składali kwiaty.

Bez zapowiedzi

Główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Wolności. Niestety, nie wszyscy byli zadowoleni z przebiegu tej części obchodów, ponieważ organizator Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki postanowił zmienić zasady i pierwszy raz wyczytywać wszystkich, którzy składając kwiaty oddawali hołd poległym za wolność. W takiej sytuacji trudno było nie popełnić błędu.

w dalszej części artykułu:

  • Dlaczego prowadzący uroczystość pod Pomnikiem Wolności nie wyczytał delegacji Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali hołd obrońcom ojczyzny?
  • Czy komuś przeszkadzała obecność kombatantów na uroczystościach?
  • Stanowisko Urzędu Wojewódzkiego.

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.