Część radnych chce zaskarżyć dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Bogna Kisiel

Część radnych chce zaskarżyć dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu

Bogna Kisiel

Część poznańskich radnych zarzuca wojewodzie wielkopolskiemu i IPN-owi nieznajomość historii. Dlaczego? Chodzi o dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu. Uzasadniając zmianę jej nazwy, wojewoda cytował opinię IPN, zgodnie z którą 23 Lutego 1945 r. do Poznania wkroczyła Armia Czerwona. Radni przypominają, że wojska radzieckie weszły do miasta już w styczniu.

Na wtorkowej sesji poznańscy radni zadecydują, czy decyzja wojewody wielkopolskiego, dotycząca zmiany nazwy ulicy 23 Lutego na por Janinę Lewandowską zostanie zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

– Są ku temu podstawy – uważa Łukasz Mikuła, radny PO. I podkreśla:

– W żaden sposób nie dotyczy to osoby Janiny Lewandowskiej, której kandydatura nie budzi wątpliwości. Powinna ona zostać patronką jednej z ulic Poznania, ale w normalnym trybie. Zobowiązujemy się, że nastąpi to, jak najszybciej.

W dalszej części artykułu przeczytasz, co o dekomunizacji ulicy 23 lutego w Poznaniu sądzą radni PO i PiS.

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.