Paweł Michalczyk

Część odnowionego dworca PKP w Bochni już szósty rok świeci pustkami

Dominika Zych, pasażerka PKP, uważa że w zamkniętych pomieszczeniach na dworcu mogłaby działać restauracja Fot. Paweł Michalczyk Dominika Zych, pasażerka PKP, uważa że w zamkniętych pomieszczeniach na dworcu mogłaby działać restauracja
Paweł Michalczyk

Restauracja, kawiarenka, być może także miejsce wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi - to wszystko mogłyby funkcjonować w odnowionych pomieszczeniach na dworcu kolejowym w Bochni. Jednak odkąd końca dobiegł remont, część budynku zamknięta jest na cztery spusty.

Remont dworca zakończył się w kwietniu 2012 roku. Uroczystość odbyła się wielką pompą, nie brakowało szampana, przedstawicieli samorządów, a nawet koncertu klarnetowego. Odnowione pomieszczenia zostały też poświęcone.

Część dworca pod kluczem

Od tamtej pory część dworca o powierzchni 100 mkw., w której niegdyś urzędowała restauracja, pozostaje niedostępna.

Wprawdzie w marcu 2016 roku odbyła się w niej konferencja prasowa, podsumowująca remont linii kolejowej i kilku wiaduktów w Bochni, ale na co dzień ta część obiektu zamknięta jest na klucz. Dla pasażerów sytuacja ta jest kompletnie niezrozumiała.

- Wiele osób czeka tutaj na podróż i nie ma gdzie zjeść czegoś ciepłego. Restauracja to byłby dobry sposób na zagospodarowanie tego miejsca - uważa Dominika Zych, dojeżdżająca pociągiem do szkoły.

Podobnego zdania jest Natalia Koczwara z Bochni. - Miejsce, w którym dałoby się coś zjeść, byłoby tu dobrym pomysłem. Po podróży albo przed nią ludzie są głodni - ocenia. Są też inne pomysły. Mirosław Cibor, wiceprezes Fundacji Auxilium, dostrzega w niedostępnej części dworca potencjał kulturalno-charytatywny.

Czytaj więcej i sprawdź, kto chciał wynająć pomieszczenia dworca i dlaczego nie znalazł się nikt, kto ostatecznie mógłby się zająć nieużywaną powierzchnią. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.