Chrzanów. Cierpliwość jest kluczem do bycia dobrą mamą. Warto z dzieckiem spędzać czas

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Chrzanów. Cierpliwość jest kluczem do bycia dobrą mamą. Warto z dzieckiem spędzać czas

Sławomir Bromboszcz

Niezależnie od tego, ile mamy lat, dla nich zawsze pozostaniemy dziećmi. Troszczą się o nas jeszcze przed urodzeniem, później wychowują, a już gdy wyfruniemy z rodzinnego gniazda, nadal się o nas martwią. Takie właśnie są one - mamy, które w sobotę obchodzić będą swoje święto.

Dziś bycie mamą to jeszcze większe wyzwanie niż kilkanaście lat temu. Świat przyśpieszył i czasem trudno za nim nadążyć, podobnie jak za niespełna 3-letnim Tymkiem.

- Najtrudniejsze w byciu mamą jest wychowanie dziecka, szczególnie tak żywiołowego i absorbującego jak Tymek - mówi Magdalena Czarnecka, mama chłopca.

Najtrudniejsze są początki macierzyństwa. To właśnie wtedy nowy członek rodziny wymaga najwięcej uwagi, ciągle płacze i nie zawsze wiadomo dlaczego. Później, gdy dziecko zaczyna mówić i można mu wytłumaczyć wiele rzeczy, jest już łatwiej. Jest jednak coś, co wynagradza trudy wychowania i te wszystkie nieprzespane noce.

- Najpiękniejsze chwile to uśmiech na twarzy małego szkraba i moment, gdy mówi „mamo kocham cię” - podkreśla Magdalena Czarnecka.

Tymek ceni swoją mamę m.in. za to, że czyta mu książki i puszcza bajki. Jak dorośnie, chciałby zostać... dużym facetem. Interesuje go oczywiście praca policjantów, strażaków i... panów wywożących śmieci, z którymi się zakumplował. Rodzice często snują dzieciom plany na przyszłość, pani Magdalena nie zamierza tego robić.

Czytaj więcej:

  • Bycie dobrym rodzicem, to bycie cierpliwym rodzicem?
  • Pozostawienie dzieci przez kilka godzin przed komputerem lub tabletem może w skrajnych przypadkach doprowadzić do zjawiska nazwanego wtórnym autyzmem

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.