Chłopak z Mycielewa. Z aparatem

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Roman Laudański

Chłopak z Mycielewa. Z aparatem

Roman Laudański

Ile spraw ma na głowie? Dom księży emerytów, bezdomność, którą koordynuje w jadłodajni Caritas - wylicza ksiądz Maciej Kulczyński. Jeszcze robi zdjęcia. Bardzo dobre fotografie.

Jadłodajnia i łaźnia Caritas w Bydgoszczy przy ulicy Drukarskiej. Niby centrum miasta, a na uboczu. Ksiądz Maciej Kulczyński rozmawia z trzema bezdomnymi, którzy skorzystali już z pomocy pielęgniarskiej (zmiana opatrunków), z łaźni i ciepłej zupy. Podładowali telefony, a teraz idą dalej. - Cześć! Trzymaj się! Z Bogiem. Daruś, ogarniaj się - ks. Maciej woła za wychodzącym.
Siadamy przy oknie do wydawania posiłków. Kiedy pytam, kto ma największą galerię bezdomnych w Bydgoszczy, ks. Maciej nieśmiało przyznaje, że chyba on.

Twarze

Za chwilę kogoś wysyła do fotografa dyskretnie wręczając pieniądze, bo trzeba wyrobić nowy dowód osobisty. - Tylko wróć i pokaż, że zrobiłeś zdjęcia - prosi. Nie mija pół godziny, wraca bezdomny i już razem żartują, że większe zdjęcie - zrobione gratis, powinien podarować swojej dziewczynie, a tak w ogóle, to przystojny z niego gość.

Skąd wzięła się pasja do robienia zdjęć? O tym i o innej działalności księdza czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.