Chciałoby się aż powiedzieć: wreszcie! Zielonogórska ulica Zjednoczenia doczeka się remontu. Będą też nowe chodniki i ścieżka rowerowa

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Chciałoby się aż powiedzieć: wreszcie! Zielonogórska ulica Zjednoczenia doczeka się remontu. Będą też nowe chodniki i ścieżka rowerowa

Natalia Dyjas-Szatkowska

Kiedy w Zielonej Górze powstała Trasa Aglomeracyjna, niektórzy pytali nas, co z łączącą się z nią ulicą Zjednoczenia. Bo tutaj asfalt lata świetności ma już dawno za sobą, a chodniki takie, że można się potknąć i skręcić kostkę Spieszymy więc z informacją, że miasto planuje remont tej trasy.

Miasto ogłosiło przetarg na remont ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. To ważna komunikacyjnie trasa, która spina rondo PCK z wiaduktem nad torami. Podróżują nią też codziennie mieszkańcy Zielonej Góry Przylepu czy dalej gminy Czerwieńsk.

Już od lat ulica aż prosiła się remont. Teraz, gdy tuż obok powstała Trasa Aglomeracyjna, sprawa modernizacji stała się jeszcze pilniejsza. Nasi Czytelnicy zwracali uwagę, że nową Trasą, czyli ulicą Herberta jeździ się wygodnie. Ale dalej jest już dramat. Bo na Zjednoczenia to i asfalt nierówny, i chodniki pamiętające poprzednią epokę.

"Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku ta część miasta zyska nowe oblicze"

O pomyśle na remont ul. Zjednoczenia na swoim profilu facebookowym napisał też prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

- Szykujemy się do remontu ul. Zjednoczenia - informuje włodarz. - Jedna z głównych arterii naszego miasta od lat wymaga przebudowy. 3 lata temu nie udało nam się rozstrzygnąć przetargu na realizację tego zadania, mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej i jeszcze w tym roku ta część miasta zyska nowe oblicze.

Prezydent zauważa, że doraźne prace nie przynoszą zamierzonego efektu, stąd potrzeba kompleksowego remontu. Łącznie z wymianą nawierzchni, ale też przebudową chodników czy budową nowych ścieżek.

- Planujemy także budowę prawoskrętu w ulicę Działkową, przebudowę sygnalizacji świetlnej, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej - poinformował włodarz.

W ramach przetargu ma zostać zabezpieczona także konstrukcja wiaduktu.
- Wiemy, że powoli ulega ona degradacji, więc potrzebna jest gruntowna modernizacja - pisze prezydent. - W tym roku za cel stawiamy sobie opracowanie projektu.
Potem miasto chce pozyskać rządowe dofinansowanie na kompleksowe odnowienie wiaduktu.

Mieszkańcy: trzeba coś zrobić z szybą przy ratuszu:

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.