Karolina Rokitnicka

Chcą się podzielić szpikiem z chorymi na nowotwór krwi

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego odbyła się m.in. w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu. Fot. nadesłane Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego odbyła się m.in. w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu.
Karolina Rokitnicka

Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany już po raz trzeci przez Zespół Szkół nr 1 i Fundację DKMS okazał się niezwykle udaną inicjatywą.

Z każdą edycją akcji rośnie zainteresowanie nią. W 2013 roku zarejestrowano 88 osób, w ubiegłym już 102, a w tym - 125.

Dzień Dawcy Szpiku w Golubiu-Dobrzyniu
Create bar charts

Tak dobry wynik to m.in. efekt współpracy z Zespołem Szkół nr 2. Sporo uczniów tej szkoły zarejestrowało się w bazie dawców

Obsługą dawców tym razem zajmowało się 26 wolontariuszy. Ich liderką była Ania Jabłońska. Od rana akcja odbywała się w dwóch miejscach - Zespole Szkół nr 1 oraz w Urzędzie Miasta w Golubiu-Dobrzyniu.

Popołudniu wolontariusze ponownie pojawili się w szkole, ponieważ rozpoczęła się wywiadówka. Przeprowadzono w tym czasie 13 wywiadów medycznych z rodzicami i nauczycielami. Pierwszym zarejestrowanym był dyrektor ZS1 Piotr Wiśniewski. Była też prelekcja dla uczniów.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.