Tomasz Kapica

Ceny węgla będą rosły. W niektórych opolskich składach opału ceny węgla przekraczają już tysiąc złotych za tonę

Właściciele składów konkurują ze sobą i starają się oferować jak najniższe ceny.Ale coraz więcej trzeba płacić na kopalniach i u pośredników. Na zdjęciu Fot. Daniel Polak Właściciele składów konkurują ze sobą i starają się oferować jak najniższe ceny.Ale coraz więcej trzeba płacić na kopalniach i u pośredników. Na zdjęciu Dawid Kurelowski ze składu w Raszowej.
Tomasz Kapica

Od początku sezonu tona zdrożała przeciętnie o 80 zł, mimo, że dotychczas zima była łagodna. Ceny będzie dalej windować walka ze smogiem i większe zapotrzebowanie na lepszy węgiel.

W niektórych opolskich składach opału ceny węgla przekraczają już tysiąc złotych za tonę. Tyle trzeba płacić przede wszystkim za ekogroszek, po którym zostaje mała ilość popiołu (od 3 do 7 procent).

Bywa jednak, że również cena „orzecha” przekracza tysiąc złotych, szczególnie, jeśli jest sprzedawany w workach, a nie luzem. Drogi jest też miał, w niektórych miastach trzeba płacić za niego nawet 750 złotych za tonę!

W dalszej części artukułu przeczytasz m.in.

  • dlaczego rosną ceny węgla?
  • jaki wpływ na ceny węgla ma uchwała antysmogowa

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.