Krzysztof Strauchmann

Ceny mieszkań w Nysie poszybowały w górę najbardziej na Opolszczyźnie. Pękła bariera 5 tysięcy za metr

Nowe osiedle przy ul. Franciszkańskiej w Nysie, budowane przez gminną Agencję Rozwoju Nysy Fot. Archiwum ARN Nowe osiedle przy ul. Franciszkańskiej w Nysie, budowane przez gminną Agencję Rozwoju Nysy
Krzysztof Strauchmann

Mieszkania w Nysie drożeją w tym roku najszybciej na całej Opolszczyźnie. Od czerwca do września podrożały nawet o ponad tysiąc złotych za metr kwadratowy. Dla porównania - w Opolu o nieco ponad 200 zł.

Portal adresowo.pl na podstawie swoich ofert analizuje ceny nieruchomości w poszczególnych regionach i miastach. Z danych tego portalu wynika, że w II kwartale 2020 roku na całej Opolszczyźnie najbardziej podrożały ceny mieszkań w Nysie. Portal nie podaje średniej ceny za metr kwadratowy, ale medianę - czyli cenę środkowej oferty.

Dla Nysy przeanalizowano 49 ofert sprzedaży mieszkania, zgłoszonych w trzecim kwartale tego roku. Mediana, czyli środkowa cena wyniosła 4,8 tysiąca złotych za metr kwadratowy i była o 1150 złotych wyższa od mediany w poprzednim kwartale.

- Na duży wzrost cen mieszkań w Nysie z pewnością wpłynęła inwestycja firmy Umicore, budującej zakład produkcji materiałów katodowych oraz rozwój firmy Bioagra. W mieście przybywa miejsc pracy – komentuje Jacek Banach, rzeczoznawca majątkowy. – Z drugiej strony przez ostatnie lata w Nysie praktycznie nie budowano nowych mieszkań, poza przebudową powojskowych bloków. To spowodowało, że deweloperzy wyczuli tu rynek.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Krzysztof Strauchmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.