Centrum miasta dla aut czy dla pieszych, autobusów i rowerów?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz

Centrum miasta dla aut czy dla pieszych, autobusów i rowerów?

Tomasz Mikulicz

Na dzisiejszej sesji radni będą debatować nad zwiększeniem współczynnika parkingowego dla korzystających z lex deweloper. Czy taki wyższy współczynnik należy wprowadzić również w planach miejscowych? Zdania są podzielone.

- Czy zależy nam na tym, by centrum miasta było takim miejscem, gdzie wszyscy przyjeżdżają i parkują, korkując przez to śródmieście? Czy jednak powinniśmy postawić na kierunki, które są realizowane w nowoczesnych miastach. Czyli centrum dla komunikacji miejskiej, pieszych i rowerzystów. Myślę, że trzeba iść z duchem czasu - mówi radny Koalicji Obywatelskiej Maciej Biernacki.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.