Bydgoska Karta Turysty działa już prawie rok. Wiemy, czy pomysł się sprawdził

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Jarosław Więcławski

Bydgoska Karta Turysty działa już prawie rok. Wiemy, czy pomysł się sprawdził

Jarosław Więcławski

W czerwcu 2021 roku uruchomiono wirtualną Bydgoską Kartę Turysty. Po blisko roku można wyciągnąć pierwsze wnioski dotyczące tego, jakim zainteresowaniem cieszy się ta propozycja.

W ofercie karty znajdują się trzy pakiety: zwiedzenie, powitalny i zwiedzanie plus komunikacja (uruchomiony od sierpnia 2021 r.). Dotychczas łącznie wykupiono ich 359.

– Największe zainteresowanie kartą zaobserwowano w sierpniu. Bydgoska Karta Turysty jest ciekawą ofertą dla aktywnych turystów, którzy szukają gotowych rozwiązań na spędzanie czasu wolnego w Bydgoszczy. Ze względu na okres pandemii ciężko wskazać jej wpływ na ruch turystyczny. Jednak jest to program, który będzie kontynuowany i rozwijany. Zachęcamy kolejnych partnerów do włączenia swojej oferty do programu – informuje nas Marta Stachowiak, rzeczniczka Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Zdecydowanie największym powodzeniem cieszy się pakiet zwiedzanie – skorzystano z niego 231 razy. Jego wykupienia umożliwia darmowe wejście m.in. do Hali Pomp, Muzeum Wojsk Lądowych, Exploseum i Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy, wypożyczenie roweru, skorzystanie z rejsu tramwajem wodnym lub wzięcie udziału w spacerze z przewodnikiem.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu. Piszemy tam m.in. o tym, ile kosztują poszczególne pakiety Bydgoskiej Karty Turysty >>>

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jarosław Więcławski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.