Burmistrz Tucholi był u marszałka. Opłacało się

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Burmistrz Tucholi był u marszałka. Opłacało się

Janina Waszczuk

Tadeusz Kowalski był u marszałka. Jak zapewnia burmistrz, szkoły w gminie Tuchola są gotowe na przyjęcie uczniów.

- Mimo że wichura szalała i są jakieś uszkodzenia także w naszych placówkach, jednak wszystko opanowane - informuje Kowalski. - SP nr 2 jest po remontach. Jest dostosowana do potrzeb najmłodszych i ma nową dyrektorkę. To nie wszystkie zmiany od nowego roku szkolnego. Szkole Podstawowej nr 1 szefować będzie dotychczasowy zastępca, bo jak pamiętamy, na zawsze pożegnaliśmy Romana Tyrańskiego.

Tak jak wcześniej zapowiadano, gmina złożyła wniosek o pozyskanie pieniędzy na 
termomodernizację SP nr 3. Wczoraj burmistrz był u marszałka i są pieniądze na remont placówki. - Wiozę dobre wieści, właśnie wracam z Torunia i mamy 900 tys. zł na remont SP nr 3 i 3 mln zł na remont ulicy Cegielnianej - mówi Kowalski.

Przewidywany całkowity koszt remontu SP nr 3 to 1 mln 229 tys. 149 zł. Dzięki tej inwestycji budynek szkoły zostanie ocieplony, zmodernizowana będzie i instalacja ciepłej wody, i cyrkulacji oraz instalacja centralnego ogrzewania. Zamontowana zostanie również instalacja fotowoltaiczna. Zmodernizowany obiekt w istotny sposób ograniczy zapotrzebowanie na energię cieplną na potrzeby ogrzewania pomieszczeń.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.