Budżet domowy - jak nim zarządzać. Sprawdź, jak przejąć kontrolę nad domowymi finansami i wyjść z życia na minusie [PORADNIK]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Kaśka Borek

Budżet domowy - jak nim zarządzać. Sprawdź, jak przejąć kontrolę nad domowymi finansami i wyjść z życia na minusie [PORADNIK]

Kaśka Borek

Większość osób, które mają problem ze spłatą długów, jako główny powód podaje zbyt małe dochody i chwilowe problemy finansowe. Jak przestać żyć na minusie? A jak zaoszczędzić, gdy domowy budżet, co prawda, domyka się, ale na styk? Sprawdź, jak przejąć kontrolę nad domowymi finansami i jak zarządzać domowym budżetem.

Nie komplikując, domowy budżet to zestawienie twoich planowanych wydatków i zakładanych dochodów. Aby przestać żyć na minusie albo nawet zaoszczędzić, wpływy do domowej kasy muszą być wyższe niż wydatki. Proste? Proste, ale jak to zrobić, gdy brakuje od pierwszego do pierwszego?

Odpowiedź brzmi: trzeba planować i realizować domowy budżet. Gdy przejmiemy kontrolę nad domowymi finansami, to my zaczniemy kontrolować nasze pieniądze, a nie one nas.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Kaśka Borek

Zawodowo obecnie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętym poradnictwem. Jestem otwarta na ludzi i świat, ciekawa wydarzeń. Chcę zrozumieć innych, poznać ich intencje, zainteresowania i kłopoty.
Prywatnie interesuję się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.