Sławomir Bromboszcz

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Nie jesienią br. jak pierwotnie zapowiadano, a dopiero na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu na ul. Słowackiego w Trzebini. Opóźnia się również zakończenie remontu wiaduktu na drodze krajowej 79.

Kierowcy i piesi wciąż mają trudności z przejazdem i przejściem przez wiadukt na DK 79. Po generalnym remoncie konstrukcji otwarto ją dla ruchu 20 sierpnia br. Prace wykończeniowe tj. budowa chodników, oświetlenia i barierek miały potrwać do 9 listopada. Wykonawcy, firmie Gotowski, nie udało się dotrzymać terminu, a kierowcy muszą przeciskać się wąskimi pasami.

- Dla mieszkańców i pozostałych osób korzystających z tej drogi to ogromne utrudnienie. Gdy spadnie śnieg i będzie ślisko, to będzie katastrofa - mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Burmistrz dziś wyśle pismo do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie z prośbą o jasne i stanowcze zajęcie stanowiska, kiedy ostatecznie zakończy się remont.

Wcześniej wykonawca zwrócił się z prośbą do GDDKiA o wydłużenie terminu realizacji prac do końca maja przyszłego roku. Na razie w tym temacie decyzja jeszcze nie zapadła i nie wiemy, kiedy faktycznie prace się zakończą. Dla kierowców i pieszych mamy jednak dobrą wiadomość.

Czytaj więcej:

  • Poczekać przyjdzie nam również na rozpoczęcie prac związanych z budową wiaduktu przy ul. Słowackiego w Trzebini. Kiedy ruszy remont? 
  • Stare wiadukty do remontu

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.