Brama Miłosierdzia w Tauron Arenie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Andrzej Banaś
Piotr Drabik

Brama Miłosierdzia w Tauron Arenie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Drabik

Wydarzenie. Ponad 10 tysięcy gimnazjalistów z Krakowa i okolic wzięło we wtorek udział w ewangelizacyjnym spotkaniu w Tauron Arenie. W środę przez Bramę Miłosierdzia w czyżyńskiej hali przejdą licealiści.

Organizatorzy rekolekcji, które śmiało można nazwać próbą generalną przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży, są bardzo zadowoleni z frekwencji w Tauron Arenie.

- Praktycznie wszystkie grupy, które zadeklarowały udział w wydarzeniu, odebrały swoje bilety - podkreśla Elżbieta Dudek z projektu „Młodzi i Miłosierdzie”.

Autorzy: Joanna Dolna, Oskar Nowak

To pierwsze tak duże wydarzenie ewangelizacyjne na południu Polski. Uczniowie ponad 150 gimnazjów i szkół średnich zostali zaproszeni do Tauron Areny przez ks. bp. Grzegorza Rysia. Powitał on młodych w hali widowiskowej w towarzystwie metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Kulminacyjnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. W ten sposób młodzi chrześcijanie nie tylko dali wyraz swojej wierze, ale również wpisali się w obchody jubileuszowego Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Uczniowie mieli również możliwość spowiedzi u blisko setki księży, zaproszonych specjalnie na tę okazję do Tauron Areny.

Poza elementami liturgicznymi wydarzenie obfitowało w bogaty program artystyczny. Wśród efektów świetlnych młodzi wysłuchali koncertów rapera Arkadiusza „Arkadio” Zbozienia oraz wokalisty Dariusza „Maleo” Malejonka.

Na środę taki sam program został przygotowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Piotr Drabik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.