Paulina Piotrowska

Brali ślub, gdy przed kościołem rozegrała się tragedia. Rzezawa pozostaje w szoku

Mieszkańcy Rzezawy wciąż nie mogą zrozumieć, dlaczego w ich małej i spokojnej wiosce doszło do tragedii. „Czy ten człowiek musiał zginąć?” - pytają samych Fot. Andrzej Banaś, OSP Rzezawa Mieszkańcy Rzezawy wciąż nie mogą zrozumieć, dlaczego w ich małej i spokojnej wiosce doszło do tragedii. „Czy ten człowiek musiał zginąć?” - pytają samych siebie
Paulina Piotrowska

Przez kościół Trójcy Przenajświętszej w Rzezawie kroczy para młoda, właśnie powiedzieli sobie sakramentalne tak. Nagle w świątyni rozlega się krzyk. Goście weselni wybiegają. Na chodniku tuż za bramą, gdzie krzyżują się ulice Kościelna i Wiśniowa, leży pięć osób. Staranował ich, jak za chwilę się okaże, 52-letni Robert R. To nie był przypadek. Mężczyzna powie później, że „chciał posprzątać chodnik z ludzi”.

Niedziela, 15 kwietnia, była w Rzezawie słoneczna. Słowem pogoda, o której marzy każda panna młoda. A w tutejszym kościele właśnie tego dnia odbywał się ślub.

Gdy młodzi wypowiadali kolejne słowa przysięgi, po małej wiosce krążył już samochód na włoskich numerach rejestracyjnych. Prowadził go 52-letni Robert R., mieszkaniec Katowic. Co sprowadziło go do małopolskiej wioski? Wiele wskazuje na to, że była to żądza zabijania.

Wychodzili na weselisko

Ślub dobiegał już końca, było tuż przed wpół do czwartej, goście kierowali się do wyjścia, by przed kościołem składać gratulacje młodej parze, a później wspólnie kierować się na całonocną zabawę. Wychodząc, mijali w kruchcie figurę ukrzyżowanego Jezusa, zostawiając za sobą białe i różowe margaretki, które zdobiły ołtarz.

Ten dzień zapamiętają do końca życia - nie tylko ze względu na wypowiadane przed ołtarzem sakramentalne „tak”. Radość weselników przerywa krzyk, ktoś już biegnie na pomoc, goście weselni wpadają do samochodów i ruszają w pościg za srebrnym fiatem. Uczucia, które towarzyszyły zebranym, zmieniły się diametralnie - teraz czują już tylko złość i przerażenie. Pytają siebie nawzajem „Co tu się wydarzyło?”.

W dalszej części przeczytasz:

  • jak wypadek opisują świadkowie zdarzenia?
  • jak wyglądała akcja ratunkowa?
  • jakie będą dalsze losy sprawcy?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Piotrowska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew Rusek

Wiadomo, że to wariat, ale w ogóle to rower nie jest bezpiecznym środkiem lokomocji, zwłaszcza gdy porusza się razem z pojazdami silnikowymi.

plus.dziennikpolski24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

54,50 109,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.