Pawel Michalczyk

Bochnia wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach? Jest projekt uchwały

Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano Fot. Paweł Michalczyk Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano
Pawel Michalczyk

Możliwe, że już niedługo w Bochni nie będzie można kupić alkoholu nocą w sklepach całodobowych. Rada miasta prowadzi konsultacje w sprawie zaostrzenia lokalnego prawa.

To pokłosie ustawy, która weszła w życie 9 marca br. Na jej podstawie bocheński magistrat opracował wstępne projekty trzech uchwał. Wnioskowała o to Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej. Pierwsza dotyczy ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, druga - określenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania trunków.

Największe emocje budzi trzeci projekt dotyczący ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży. Innymi słowy: chodzi o sklepy całodobowe. Pierwsze dwa projekty muszą być dostosowane do nowej ustawy, a zapisy trzeciego projektu mogą być wdrożone, o ile tak zdecyduje rada miasta. Na razie sprawa jest konsultowana.

Alkohol będzie dostępny, ale...

Radny Marek Gruca, przewodniczący Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej przekonuje, że bochnianom nie zaszkodzi proponowane przez jego komisję rozwiązanie.

- Ograniczenie w godzinach od 22 do 6 miałoby dotyczyć wyłącznie sprzedaży w placówkach detalicznych, nie zaś w lokalach gastronomicznych. Zatem nie ma mowy o tym, że w Bochni nie będzie można w porze nocnej w ogóle nabyć i spożyć alkoholu - podkreśla.

Jednym z pretekstów do powstania projektu uchwały były coraz częstsze sygnały dotyczące nocnych awantur m.in. na os. Niepodległości i niszczenia mienia.

Czytaj więcej i dowiedz się co o proponowanych zmianach sądzą mieszkańcy oraz radni. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Pawel Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.