Biskupi znoszą dyspensy od uczestnictwa we mszach niedzielnych i w święta nakazane. Niektórzy wierni mają obawy, czy nie za wcześnie

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Biskupi znoszą dyspensy od uczestnictwa we mszach niedzielnych i w święta nakazane. Niektórzy wierni mają obawy, czy nie za wcześnie

Norbert Ziętal

30 maja rząd zniósł kolejne ograniczenia związanych z pandemią korowirusa, w tym związane z kościołami. M.in. nie ma już limitu osób, które mogą przebywać w świątyniach. W związku z tym od przyszłej niedzieli zniesiona została dyspensa, poza wyjątkami, od uczestnictwa w mszach świętych.

"(...) Wbrew zaleceniom episkopatu dotyczącym udzielenia dyspensy osobom z objawami infekcji, starszym oraz osobom lękającym się zakażenia, dokonał on (metropolita przemyski ks. abp. Adam Szal -przyp. red.) zupełnego zniesienia dyspensy. (...) Sytuacja tego typu jest niedopuszczalna. Pokazuje kompletny brak zważania kurii na zdrowie i życie wiernych. (...)" - w e-mailu do redakcji "Nowin" napisał zaniepokojony Czytelnik. - "Poziom zakażeń koronawirusem w naszym kraju jest nadal wysoki i stwarzanie ryzyka narażenia innych osób na utratę zdrowia lub życia nie powinno mieć miejsca." - dodaje.

- Ten pan chyba niebyt uważnie wysłuchał albo przeczytał słowa komunikatu - komentuje proboszcz podprzemyskiej parafii.

W dalszej części artykułu m.in.:

- Osoba chora, która nie uczestniczy we mszy, nie popełnia grzechu. Co z osobami starszymi lub takimi, które boją się zakażenia? Jeżeli ktoś, z różnych powodów, faktycznie ma obawy, że się zarazi w kościele, powinien o tym porozmawiać z kapłanem, najlepiej swoim proboszczem - radzi ksiądz.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.