Piotr Subik

Biskup Muskus zachęca księży do adopcji pielgrzymów

Biskup Damian Muskus Fot. fot. Anna Kaczmarz Biskup Damian Muskus
Piotr Subik

Kościół. Czy każdy z polskich kapłanów ufunduje pakiet dla ubogiego uczestnika Światowych Dni Młodzieży, które za rok odbędą się w Krakowie? Tak chciałby koordynator przygotowań do tego wydarzenia, biskup Damian Muskus.

Biskup Muskus mówił o tym podczas mszy świętej, którą w sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej odprawił we wtorek wieczorem. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele jest w Polsce biedy, bezrobocia, zaniedbania. Tym bardziej potrzeba nam wszystkim wrażliwości i solidarności z uboższą młodzieżą, by nie doświadczyła wykluczenia z dzieła Światowych Dni Młodzieży - powiedział bp Damian Muskus.

Duchowny przyznał, że sam już "adoptował" kilku ubogich pielgrzymów, więc jego śladem powinni iść wszyscy księża w Polsce. Dodał, że będzie to "kapłański dar dla młodych w Roku Miłosierdzia". - Jeśli pomożecie w ten sposób choćby jednej osobie, stworzymy wspólnotę tysięcy młodych, którym damy szansę na udział w spotkaniu mogącym odmienić ich życie - w spotkaniu, które będzie początkiem czegoś nowego - podkreślił bp Muskus.

Autor: Joanna Urbaniec

Przygotowany we współpracy z Papieską Radą ds. Świeckich system rejestracji na ŚDM 2016 uruchomiono w minioną niedzielę, 26 lipca. Działa w języku polskim, angielskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim. Od początku cieszy się dużą popularnością. Tylko w pierwszym dniu zarejestrowało się w nim 45 tys. osób. Jako pierwsza uczyniła to 55-osobowa grupa pielgrzymów z hiszpańskiej Sewilli. Ale są już też rezerwacje z Azji i Afryki.

Koszt pakietu pielgrzyma, w zależności od wybranej opcji (czas pobytu w Krakowie, wyżywienie, noclegi, transport, ubezpieczenie), wynosi od 150 do 690 złotych. Każdy zarejestrowany otrzyma też tzw. plecak pielgrzyma, w którym znajdą się gadżety i publikacje, które pomogą m.in. w poruszaniu się po Krakowie.

Komitet organizacyjny zachęca do rejestracji w systemie, bo ułatwi to przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, m.in. organizację transportu, wyżywienia i noclegów.

Piotr Subik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.