Łukasz Klimaniec

Beskidy: Bez szczepień nie przyjmą dziecka do przedszkola. Tego chce izba lekarska

Beskidzka Izba Lekarska już rok temu proponowała takie rozwiązanie. Klaudiusz Komor zachęca do składania podpisów Fot. Łukasz Klimaniec Beskidzka Izba Lekarska już rok temu proponowała takie rozwiązanie. Klaudiusz Komor zachęca do składania podpisów
Łukasz Klimaniec

Beskidzka Izba Lekarska zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, zgodnie z którą jeśli dziecko ma chodzić do przedszkola lub żłobka, musi mieć zaświadczenie, że było szczepione.

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Szczepimy, bo myślimy” wyszła z Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Ale już rok temu, w marcu 2017, taki pomysł został zatwierdzony przez okręgowy zjazd Beskidzkiej Izby Lekarskiej, która ze swoim stanowiskiem zwróciła się do ministra zdrowia. Beskidzcy lekarze apelowali o wprowadzenie obowiązku przedstawiania zaświadczenia o zaszczepieniu dziecka w przypadku przyjęcia go do żłobka czy przedszkola. Wtedy jednak pomysł nie spotkał się z życzliwym przyjęciem ministra zdrowia, a odzew środowiska lekarskiego i izb lekarskich był znikomy.

– Rok temu działania antyszczepionkowców nie były tak nasilone i nie wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, jak poważny to problem – uważa Klaudiusz Komor, prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

W dalszej części:

  • Co zakłada projekt
  • Co z dziećmi, które zaszczepione być nie mogą
  • Gdzie można złożyć podpis pod petycją

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.