Tomasz Rabjasz

Belfer o taaakim sercu

Tomasz Przygoda i Julia Szanduła. To ona wpadła na pomysł, aby zgłosić swojego nauczyciela do konkursu i nakręcić o nim film. Można go obejrzeć na Y Fot. Tomasz Rabjasz Tomasz Przygoda i Julia Szanduła. To ona wpadła na pomysł, aby zgłosić swojego nauczyciela do konkursu i nakręcić o nim film. Można go obejrzeć na Youtube
Tomasz Rabjasz

Tomasz Przygoda został zwycięzcą w konkursie na Nauczyciela-Wolontariusza Roku, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji.

41-letni nauczyciel historii z Tarnowa został laureatem konkursu „Nauczyciel - Wolontariusz Roku”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do konkursu został zgłoszony przez swoich byłych uczniów. - Stwierdziliśmy, że to dobry sposób na to, żeby pokazać światu, jakim wyjątkowym człowiekiem jest pan Tomasz - mówi 18-letnia Julia Szanduła, była wychowanka Tomasza Przygody ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowa.

Historyk od lat włącza się w liczne akcje charytatywne. Ich lista jest długa. Pierwszy raz zetknął się z wolontariatem jeszcze podczas studiów. Kwestował wówczas w pierwszej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kiedy został nauczycielem, postanowił zachęcać do pomagania innym również swoich uczniów. Od dziesięciu lat uczestniczy z nimi w licznych akcjach. Wspólnie pomagają m.in. osobom niepełnosprawnym, które są podopiecznymi tarnowskiego Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. - Przeprowadzamy liczne kwesty, a także organizujemy niepełnosprawnym pikniki - mówi Tomasz Przygoda.

Czytaj więcej i dowiedz się, jaką działalnością Tomasz Przygoda zasłużył na nagrodę.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Rabjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.