Tomasz Rabjasz

Belfer o taaakim sercu

Tomasz Przygoda i Julia Szanduła. To ona wpadła na pomysł, aby zgłosić swojego nauczyciela do konkursu i nakręcić o nim film. Można go obejrzeć na Y Fot. Tomasz Rabjasz Tomasz Przygoda i Julia Szanduła. To ona wpadła na pomysł, aby zgłosić swojego nauczyciela do konkursu i nakręcić o nim film. Można go obejrzeć na Youtube
Tomasz Rabjasz

Tomasz Przygoda został zwycięzcą w konkursie na Nauczyciela-Wolontariusza Roku, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji.

41-letni nauczyciel historii z Tarnowa został laureatem konkursu „Nauczyciel - Wolontariusz Roku”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do konkursu został zgłoszony przez swoich byłych uczniów. - Stwierdziliśmy, że to dobry sposób na to, żeby pokazać światu, jakim wyjątkowym człowiekiem jest pan Tomasz - mówi 18-letnia Julia Szanduła, była wychowanka Tomasza Przygody ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowa.

Historyk od lat włącza się w liczne akcje charytatywne. Ich lista jest długa. Pierwszy raz zetknął się z wolontariatem jeszcze podczas studiów. Kwestował wówczas w pierwszej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kiedy został nauczycielem, postanowił zachęcać do pomagania innym również swoich uczniów. Od dziesięciu lat uczestniczy z nimi w licznych akcjach. Wspólnie pomagają m.in. osobom niepełnosprawnym, które są podopiecznymi tarnowskiego Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. - Przeprowadzamy liczne kwesty, a także organizujemy niepełnosprawnym pikniki - mówi Tomasz Przygoda.

Czytaj więcej i dowiedz się, jaką działalnością Tomasz Przygoda zasłużył na nagrodę.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Rabjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.