Tomasz Mikulicz

Będzie ul. Łupaszki w Białymstoku. Tak zdecydowali radni. Prawosławny radny: Ten człowiek miał krew na rękach

Będzie ul. Łupaszki w Białymstoku. Tak zdecydowali radni. Prawosławny radny: Ten człowiek miał krew na rękach Fot. Archiwum IPN
Tomasz Mikulicz

To ulica na białostockich Skorupach. Jej patronem zostanie Zygmunt Edward Szendzielarz ps. Łupaszko. To postać wywołująca kontrowersje.

Jak można honorować takie osoby! Ten człowiek miał na rękach krew niewinnych ludzi - denerwował się Stefan Nikiciuk z Forum Mniejszości Podlasia.

Wczoraj radni głosami PiS zdecydowali, że ulica na Skorupach, która ma się łączyć z Ciołkowskiego dostanie imię majora Zygmunta Edwarda Szendzielarza ps. Łupaszko. To dowódca 5. Wileńskiej Brygady AK.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.