Grzegorz Skowron

Będzie biała i czarna księga reprywatyzacji w Krakowie

Będzie biała i czarna księga reprywatyzacji w Krakowie
Grzegorz Skowron

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu poseł PO Bogusław Sonik będzie pytał ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę o efekty śledztw dotyczących reprywatyzacji w Krakowie. Postępowania prokuratorskimi objęto przekazanie lub przekazania w prywatne ręce blisko 50 krakowskich kamienic.

- Wiele wskazuje na to, że podobnie jak to miało miejsce w Warszawie, także w Krakowie sędziowie, często w sposób bardzo pochopny, podejmowali swoje decyzje na podstawie dokumentów przedkładanych prawdopodobnie przez oszustów - takie stwierdzenia padły z ust prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, kiedy pięć miesięcy temu powoływał zespół zajmujący się wyjaśnianiem spraw związanych z przejmowaniem kamienic pod #Wawelem. Przekonywał też, że w Krakowie mamy do czynienia „z wielką aferą wyłudzania nieruchomości”.

Poseł zapyta

- Rozbudzono wielkie nadzieje na wyjaśnienie wszystkich wątpliwych spraw w Krakowie, ale nic po za tym się nie wydarzyło, a lokatorom należy się przecież jakaś informacja - mówi poseł PO Bogusław Sonik.

On sam wielokrotnie domagał się informacji o efektach prokuratorskich postępowań. Do tej pory bezskutecznie. - Zamierzam na najbliższym posiedzeniu Sejmu zapytać ministra sprawiedliwości o wszystkie śledztwa - zapewnia poseł Sonik.

Czytaj więcej:

  • Miasto ujawni listy?
  • Podejrzane przejęcia. O które miejsca chodzi?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.