Rajmund Wełnic

Barwice rezygnują z unijnych dotacji. Szczecinek na tym skorzysta?

Jesień 2017 r. Ówczesny burmistrz Barwic Zenon Maksalon (z prawej) podpisuje z władzami województwa kontrakt samorządowy. Teraz gmina z niego się wy Fot. Rajmund Wełnic Jesień 2017 r. Ówczesny burmistrz Barwic Zenon Maksalon (z prawej) podpisuje z władzami województwa kontrakt samorządowy. Teraz gmina z niego się wycofała
Rajmund Wełnic

Barwice wycofały się z kontraktu samorządowego dla powiatu szczecineckiego. Nie powstanie - przynajmniej na razie - nowoczesny przystanek autobusowy i ścieżka rowerowa.

- Z bólem serca podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z kontraktu samorządowego. Naszej gminy obecnie na to nie stać, bo mamy bardzo duże problemy finansowe - mówi Mariusz Kieling, burmistrz Barwic. - Poza tym montaż finansowy był mało korzystny, dotacja pokrywa tylko połowę wydatków.

Barwice skreśliły budowę przystanku - autobusowego centrum przesiadkowego, który miał powstać za marketem Biedronka (koszt był szacowany na 442 tysięcy złotych, z czego unijna dotacja miała wynieść 376 tys. zł.). Nie będzie także ścieżki rowerowej po byłej linii kolejowej Połczyn Zdrój-Barwice (koszt całkowity: 3,3 mln zł, wsparcie: 1,6 mln zł).

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.