Barwałd Górny. Mateusz i Sara mistrzami tańca. Dzieciaki są lepsze od zawodowców

Czytaj dalej
Fot. Marcin Gołkowski/StudioPM
Bogumił Storch

Barwałd Górny. Mateusz i Sara mistrzami tańca. Dzieciaki są lepsze od zawodowców

Bogumił Storch

Mateusz Stawowy i Sara Silva, mimo że mają zaledwie po 11 lat, to są w światowej czołówce. Taniec towarzyski jest ich pasją, ale wymaga wielu wyrzeczeń. Dzieciaki dzielnie sobie radzą.

Te dzieciaki posiadają naprawdę wielki talent. Mają dopiero po 11 lat, a już parkiety, na których rywalizują tancerze z całego świata, należą do nich.

Mateusz Stawowy, uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym (gmina Kalwaria Zebrzydowska) i Sara Silva z gminy Mogilany (której tata jest Portugalczykiem) mają na swoim koncie już kilka mistrzostw Polski, ale to nie wszystko.

Poznali się przypadkiem

Dzieci już od dłuższego czasu osiągają naprawdę bardzo dobre wyniki w różnych konkursach tanecznych.

Podczas grudniowych zawodów tańca towarzyskiego The Grand Ball w Bukareszcie aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, w tym w kategorii dla nastolatków, czyli tancerzy starszych od nich o kilka lat.

Czytaj więcej i dowiedz się, czy liczne konkursy wpływają na szkolną edukację dzieci oraz jak one same mówią o swoich zainteresowaniach, nie tylko tanecznych. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.