Autostrada z Krosna

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Autostrada z Krosna

Łukasz Koleśnik

W przyszłym roku wykonany zostanie długo wyczekiwany remont trasy z Krosna Odrzańskiego do miejscowości Radnica.

Ten oraz następny rok mieszkańcy Radnicy mogą uznać za szczęśliwy. Po pierwsze, już doczekali się modernizacji tragicznej drogi, która prowadzi przez ich wieś.

Radniczanie narzekali na koleiny w drodze, trzęsące się półki po przejazdach ciężkich pojazdów.

- To były naprawdę głębokie koleiny. Łatwo można stracić panowanie nad samochodem - mówił sołtys Marian Kopczyński jeszcze przed remontem. - Dodatkowo obawiać się można było o przechodniów. W niektórych miejscach we wsi nie ma w ogóle chodników. Kiedy jechały ciężarówki, to ludzie nie mieli gdzie uciekać - dodaje sołtys.

- Czekaliśmy na remont od kilkudziesięciu lat. W końcu nie będą nam naczynia podskakiwać, okna pękać - podkreśla Marian Kopczyński.

Teraz przez ich miejscowość będzie przebiegać dwupasmowa trasa, której miała kosztować ponad 6 mln złotych.
To jednak nie koniec prac na tej drodze wojewódzkiej. Droga w samej Radnicy była w tragicznym stanie, ale dojazd do niej z Krosna Odrzańskiego również nie należy do najwygodniejszych.

- Właściwie to powstają tam podobne koleiny, jakie niedawno mieliśmy we wsi - podkreśla sołtys Kopczyński.
Ponadto to jeden z ostatnich odcinków drogi wojewódzkiej w kierunku Świebodzina, który nie został naprawiony.

Ponownie do mieszkańców Radnicy oraz wszystkich kierowców, korzystających z drogi wojewódzkiej nr 276 uśmiechnęło się szczęście. Okazało się, że remont drogi w samej wsi nie kosztował tak dużo jak wcześniej zakładano.

- W przetarg u powstały oszczędności i to spore. Blisko 4 mln zł - informuje radna wojewódzka Anna Chinalska, która złożyła interpelację i prosiła, aby te pieniądze przeznaczyć na naprawę odcinka między stolicą powiatu krośnieńskiego a Radnicą.

Oficjalnie w budżecie zapisano 4,6 mln złotych. W przyszłym roku prace na drodze wojewódzkiej mają być kontynuowane.
- Cieszymy się bardzo, że wszystko zostanie wykonane za jednym zamachem i nie będziemy się musieli już martwić o drogę - przyznaje sołtys Radnicy.

Ma jednak nadzieję, że uda się naprawić pewne drobiazgi związane z remontem. - Nie zaplanowano chodnika do wszystkich posesji w miejscowości. Trochę to niesprawiedliwe i liczymy na to, że zostanie to zauważone - podkreśla Kopczyński.
- Jeśli teraz się nie uda, kiedy prace są wykonywane, to już pewnie nigdy - dodaje.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.