Grażyna Starzak

Arabia Saudyjska, radykalna i kontrowersyjna islamska monarchia, otwiera się na Polaków

Zmarły w 2015 r. król Abdullah sfinansował operację dwóch polskich bliźniaczek syjamskich Fot. Centrum Promocji i Dialogu w Janikowie Zmarły w 2015 r. król Abdullah sfinansował operację dwóch polskich bliźniaczek syjamskich
Grażyna Starzak

Arabscy szejkowie zachęcają do wizyt w kraju, w którym nie wolno zakładać kościołów, a odejście od islamu karane jest śmiercią.

Arabia Saudyjska, radykalna i kontrowersyjna islamska monarchia, otwiera się na świat oraz na… turystów. Również z Krakowa. Dowodem na to jest fakt, iż król Arabii Saudyjskiej zaprosił grupę krakowskich dziennikarzy i przedstawicieli jednostek samorządowych do odwiedzin w tym kraju. Niewykluczone, że Kraków będzie miał kolejne miasto partnerskie - położoną na wybrzeżu Arabii Saudyjskiej Dżuddę.

Jak na tamtejsze warunki to miasto artystów, intelektualistów, z wieloma zabytkami. Jest tam m.in. jeden z najstarszych meczetów i rzekomy grób biblijnej Ewy. Jeśli więc plany władcy Arabii Saudyjskiej się powiodą, kolebka islamu może być poważnym konkurentem w dziedzinie turystyki dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. M.in. dlatego, że ceny towarów i usług są tu dużo niższe, a linie lotnicze Saudi Arabia Airlines - coraz częściej wybierane przez podróżujących po świecie Polaków, bo należą do tańszych, gdy porówna się ceny innych przewoźników.

Czytaj więcej:

  • Na czym wzoruje sie Arabia Saudyjska?
  • Jakie plany związane z turystyką mają władze Arabii?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.