Tomasz Ryzner

Anna Sabat z Resovii, halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Znamy sportowe cele Anny na ten rok

Anna Sabat z Resovii, halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Znamy sportowe cele Anny na ten rok Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Tomasz Ryzner

Anna Sabat (Resovia), halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Zrobiła to, chociaż odczuwa jeszcze skutki kontuzji, której nabawiła się w krajowym czempionacie, i która pozbawiła ją szansy udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow.

Jak już informowaliśmy, dwa dni przed finałem w Toruniu Anna na rozruchu skręciła kostkę. Fizjoterapeuci jakimś cudem postawili ją na nogi, jednak uraz dał o sobie znać w czasie biegu. Piąta zawodniczka mistrzostw Europy w Berlinie nie była w stanie sprostać roli faworytki i złota nie zdobyła. Uległa Weronice Wyce, biegaczce AZS AWF Warszawa, która też jest związana z naszym regionem. Pochodzi Bolestraszyc, a jest wychowanką UKS Tempo 5 Przemyśl.

Przed imprezą w mieście Kopernika Anna planowała wyjazd do Szkocji i udział w mistrzostwach Europy. Kontuzja zniweczyła te zamiary. - Anka zrobiła wymagane minimum, ale musiała odpuścić. Szkoda, bo wygląda na to, że była szansa na medal - mówi Piotr Kowal, szkoleniowiec biegaczki Resovii.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o:

  • Sportowym celu Anny Sabat na ten rok
  • 12. PKO Półmaratonie Rzeszowskim
  • VI. Ultramaratonie Podkarpackim

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Ryzner

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.