Andrzej Szlęzak – persona non grata dla radnych PiS w sejmiku województwa podkarpackiego

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
apl

Andrzej Szlęzak – persona non grata dla radnych PiS w sejmiku województwa podkarpackiego

apl

Dwukrotnie radni Koalicji Obywatelskiej zgłaszali Andrzeja Szlęzaka na przewodniczącego komisji rewizyjnej sejmiku wojewódzkiego, dwukrotnie ta kandydatura została odrzucona przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Bo podobno Szlęzak „nie ma moralnych i merytorycznych kompetencji” do pełnienia tej funkcji.

- O ile mi wiadomo, to pan marszałek Ortyl powiedział, że nie mam kwalifikacji moralnych do objęcia tej funkcji, więc chciałbym usłyszeć, jakich to moralnych i merytorycznych kwalifikacji nie mam – zwierzył się radny Szlęzak podczas konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej. – Nie całkiem złośliwie mówiąc: gdyby się w PiS trzymano mocno takich kryteriów, że o zajmowaniu stanowisk decydują kryteria moralne i merytoryczne, to pan marszałek od jakiegoś czasu nie mógłby być marszałkiem. Będzie jeszcze szereg okazji, by o tym mówić. Przyznam, że nie jest to dla mnie przyjemna sytuacja, która – spodziewam się – jeszcze potrwa.

Pięciu radnych PO w sejmiku już dwukrotnie wysunęło kandydaturę Szlęzaka na przewodniczącego komisji, głosami 25 radnych PiS kandydatura została odrzucona. Radny Piotr Tomański zapowiedział, że PO będzie „uparcie” zgłaszać kandydaturę Szlęzaka.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
apl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.