Alternatywne metody leczenia raka mogą szkodzić. "Niweczą efekty konwencjonalnego leczenia"

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

Alternatywne metody leczenia raka mogą szkodzić. "Niweczą efekty konwencjonalnego leczenia"

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

Alternatywne metody leczenia raka nie tylko nie są skuteczne, ale mogą choremu zaszkodzić i skrócić mu życie. Mimo to pacjenci wydają fortunę na szarlatanów i ich pseudoterapie.

W kwietniu tego roku obiegła media tragiczna wiadomość - w Łodzi zmarł 12-letni chłopczyk, bo jego rodzice oddali go w ręce „specjalisty” od medycyny alternatywnej. Boguś zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nowotwór ten w 90 proc. uleczalny. Rodzice chłopca zrezygnowali jednak z chemioterapii i zdecydowali się na leczenie w Ośrodku Terapii Niekonwencjonalnej w Piwnicznej, prowadzonym przez Ryszarda K., inżyniera mechanika z Nowego Sącza. I nie zmienili decyzji mimo protestów onkologów. Znachor leczył dziecko amigdaliną, zwaną również witaminą B17. Koszt trzytygodniowej terapii amigdaliną wynosi 13 tysięcy złotych. „Niekonwencjonalna terapia” zabiła chłopca.

„Chemia tylko truje”

Stosowanie alternatywnych metod leczenia dwukrotnie zwiększa ryzyko wyniszczenia organizmu i zgonu chorego na raka - alarmowali eksperci podczas piątej już Letniej Akademii Onkologicznej w Warszawie.

- Z alternatywnych metod terapii korzysta bardzo wielu naszych pacjentów - twierdzi dr n. med. Aleksandra Kapała z Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii Instytutu w Warszawie. - Nie zdają oni sobie sprawy, że alternatywne metody nie tylko nie leczą raka, ale niweczą efekty konwencjonalnego leczenia.

Jednym z pacjentów Centrum Onkologii był pan Stanisław, lat 50, wyższe wykształcenie, mieszkaniec dużego miasta w Polsce. Zachorował na raka żołądka. Przebył operację. Okazało się, że choroba jest zaawansowana. Namówiony przez szarlatana od medycyny naturalnej, zrezygnował z chemioterapii, którą - zgodnie ze standardem - powinien otrzymać przed i po operacji. Uwierzył, że „chemia tylko truje i zabija” i odmówił jej przyjmowania. W zamian zaczął stosować kurację przepisaną przez znachora: masa suplementów, często zawierających ten sam składnik, np. selen, cynk, krzem, wyciągi z różnych grzybów i korzeni - w sumie 32 kapsułki dziennie. Pan Stanisław ściśle przestrzegał tych zaleceń, mimo to po 10 miesiącach wykryto u niego wznowę choroby, rozsiew do otrzewnej, podwyższone markery nowotworowe. W odpowiedzi na to znachor jeszcze zwiększył choremu dawki suplementów, wytykając mu przy tym, że tak naprawdę to on ponosi winę za niepowodzenie kuracji, bo... odważył się wypić filiżankę kawy. Mimo że pan Stanisław czuł się coraz gorzej, chudł, stawał się coraz słabszy, „lekarz” nie zmienił mu kuracji. Gdy w końcu chory dotarł do szpitala, lekarze mogli już zaoferować mu jedynie opiekę domowego hospicjum.

Niebezpieczny Gerson

- Czym innym jest medycyna komplementarna, która może wesprzeć klasyczną medycynę, na przykład rozsądną suplementacją, a czym innym medycyna alternatywna, stosowana zamiast medycyny akademickiej - zastrzega dr Aleksandra Kapała. - Nie wolno pierwszej zastępować drugą. Tymczasem chorzy na raka o tym nie wiedzą. Walczą o życie wszelkimi sposobami. Łatwo wpadają w szpony szarlatanów, którzy zbijają na nich fortuny. W internecie mnóstwo jest opisów cudownych metod leczenia, środków i diet, które z prawdziwą medycyną nie mają nic wspólnego.

- Jedną z takich diet, bardzo niebezpiecznych, a często stosowanych przez pacjentów onkologicznych, jest tak zwana dieta Gersona, niemieckiego lekarza, który zmarł w 1959 roku - przekonuje onkolożka. - Według jego teorii, rak jest wynikiem uogólnionej toksemii oraz głębokich niedoborów witamin, minerałów, szczególnie potasu i nadmiaru sodu. Gerson zakazał więc swoim pacjentów spożywania jakichkolwiek produktów białkowych i tłuszczów odzwierzęcych, nakazał im robić lewatywy kawowe trzy do sześciu razy dziennie, jeść olbrzymie ilości warzyw i owoców z upraw ekologicznych, przyjmować hormony tarczycy celem przyspieszenia przemiany materii, płyn Lugola, hormony trzustkowe, witaminy B12 i... wyciąg z surowej wątroby. W praktyce okazało się, że chory musi wypić 13 szklanek dziennie (3,5 l) płynów i zjeść posiłki zawierające zaledwie 1200 kcal - w tym jedną piątą dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka na białko, jedną dziesiątą na tłuszcz oraz olbrzymią porcję węglowodanów.

Jaki jest efekt tej diety? Zdaniem dr Kapały, początkowo może on wprowadzać chorego i jego otoczenie w błąd.

- Głód powoduje tzw. ketogenezę, ta z kolei wprowadza człowieka w stan euforii. W związku z tym chory, który jest na diecie Gersona, niemal zagłodzony, wcale tego głodu nie odczuwa, mówi, że czuje się świetnie i jego stan zdrowia się poprawił. Natomiast powtarzane płukania jelita grubego zwiększają ryzyko jego perforacji, niszczą naturalną florę bakteryjną, powodując biegunki, zatrucia organizmu itp. Ośrodki propagujące dietę Gersona funkcjonują w USA i Meksyku, z tym że tam pacjenci z góry podpisują oświadczenie, że jeśli umrą, to one nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

A oto przypadek Gersona „po polsku”.

- Zgłosił się do mnie 29-letni mężczyzna, trener fitnessu, z rozpoznaniem mięsaka w przestrzeni zaotrzewnowej - wspomina pani doktor. - Poczytał w interne-cie i zdecydował, że będzie się leczył dietą Gersona, bo chce się zdrowo odżywiać. Po ośmiu tygodniach stracił na wadze 13 kilogramów, miał o połowę mniej tkanki tłuszczowej niż na początku i 4 kilogramy mniej masy mięśniowej. Skarżył się na tachykardię, bóle głowy, zaparcia, mówił, że dłużej już tego nie wytrzyma. Na szczęście w porę z tej diety zrezygnował.

Pestka nie działa

Popularna wśród pacjentów onkologicznych jest też amigdalina, zwana też witaminą B17, choć de facto taka witamina w ogóle nie istnieje. Amigdalina to organiczny związek zaliczany do tzw. glikozydów, występujący w pestkach wielu roślin. Najwięcej amigdaliny można znaleźć w nasionach migdałowca zwyczajnego, pigwy pospolitej, czeremchy, moreli, wiśni, śliwek i brzoskwiń. Pestki tych roślin mają charakterystyczny gorzkawy smak i specyficzny aromat. Na początku XX wieku niejaki dr Theodore Krebs Sr. ogłosił, że amigdalina może być skutecznym lekiem w walce z rakiem, gdyż zawiera cyjanki, który zabijają komórki nowotworowe, nie uszkadzając zdrowych. Powstał nawet preparat Letril, którego podstawowym składnikiem była naturalna amigdalina. Specyfik został jednak wycofany z rynku. Decyzję taką podjęła w 1977 roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), twierdząc, że nie ma dowodów skuteczności preparatu, a istnieje duże ryzyko zatrucia cyjankiem, szczególnie wtedy gdy chory jednocześnie zażywa witaminę C. Z połączenia amigdaliny i jej zmodyfikowanej formy stworzono następnie kolejną substancję, którą nazwano witaminą B17. Jednak substancja ta nie jest klasyfikowana jako witamina i nie zasługuje na to miano.

W międzyczasie jednak wysłano zapytania do 75 tys. lekarzy rodzinnych w Stanach Zjednoczonych, prosząc, by się podzielili swoimi doświadczeniami z tą substancją. W odpowiedzi nadeszły 93 opinie pozytywne (na 75 tysięcy), z czego sześć z udokumentowaną remisją choroby. W przypadku 91 proc. w ciągu trzech miesięcy doszło do progresji choroby. Tyko w jednym przypadku choroba częściowo się cofnęła. Zdaniem dr. Kapały, niczego to nie dowodzi, takie przypadki się zdarzają - medycyna notuje tzw. spontaniczne regresje w przypadku niektórych nowotworów, w tym czerniaka czy raka nerki.

Onkolodzy ostrzegają: nie dość, że amigdalina nie działa przeciwnowotworowo, to jeszcze wykazuje szkodliwe działanie uboczne. Zawarte w niej cyjanki uszkadzają zdrowe komórki wielu narządów, przede wszystkim nerek, i prowadzą do ich niewydolności. W warszawskim Centrum Onkologii dializowane są pacjentki z rakiem piersi, które poddawane chemioterapii, przyjmowały preparat zawierający tę substancję w dużym stężeniu. Mimo że Letril jest w Polsce zakazany, można go nabyć przez internet za 2,5 tys. zł, i to bez żadnego problemu.

Podobne, uszkadzające nerki działanie wykazuje dodatkowo zażywana witamina C w dużych dawkach, która zwiększa toksyczne działanie amigdaliny.

- Zdecydowanie mniej amigdaliny znajduje się w pestkach, którą część chorych przyjmuje w dużych ilościach, narażając się na niestrawność, zgagę, wzdęcia - tłumaczy dr Kapała. Pestki to także duża dawka nierozpuszczalnego błonnika, który jest bardzo źle tolerowany przez chorego w okresie leczenia chemio- czy radioterapią.

Witaminy C za dużo - to niezdrowo

Kolejny cudowny lek na raka to, według speców od medycyny alternatywnej, właśnie wspomniana już witamina C w dużych dawkach (10 g na litr). Rodzina chorego na raka, która wszędzie, gdzie się da, szuka dla niego ratunku, czyta w internecie, że „właśnie w takiej dawce powoduje powstawanie pozakomórkowego nadtlenku wodoru, który uszkadza komórki nowotworowe. Zdrowe komórki potrafią się przed tym nadtlenkiem obronić, natomiast chora, pod wpływem witaminy, się rozpadnie”. I jak w to nie uwierzyć?

Moda na witaminę C, popularna początkowo wśród celebrytów, dotarła do nas z Zachodu. Lista schorzeń, w których ma być pomocna, jest długa: ma zapobiegać rakowi, chorobie Parkinsona, zwyrodnieniu plamki żółtej, fibromialgii i depresji oraz służyć „detoksykacji’”.

- W latach 70. szkocki chirurg Ewan Cameron współpracował w badaniach klinicznych z noblistą Linusem Paulingiem, testując możliwe korzyści terapii witaminą C u chorych na nowotwory - opowiada dr Aleksandra Kapała. - Ich wyniki wykazały pozytywne działanie witaminy C, jednak analiza sposobu przeprowadzenia badań udowodniła, że były one całkowicie nierzetelne. Świat nauki uznał to nawet za skandal. Żadne z licznych badań przeprowadzonych potem przez renomowane ośrodki naukowe na świecie nie potwierdziły, że witamina C leczy raka. Nie znaczy to, że osoba walcząca z nowotworem powinna w ogóle z tej witaminy zrezygnować. Wręcz odwrotnie - bez niej organizm nie wytwarza kolagenu, rany się nie goją. Uważa się, że chorzy na nowotwory potrzebują 4-5 razy więcej witaminy C niż zdrowi. Jednak dzienna dawka dla osoby zdrowej to 120 mg, dla chorej - góra 500 mg. Medycyna alternatywna zaleca 10 g, i na dodatek w dożylnym wlewie.

Skutki takiej terapii bywają opłakane. Po dawce większej niż 2 g witaminy C chorego męczą biegunki, co ma niebagatelne znaczenie dla chorych leczonych immunoterapią i lekami celowanymi. Podawanie jej dożylnie prowadzi do niewydolności nerek i jest dla chorego z jakąkolwiek chorobą nerek, podobnie jak z cukrzycą - ogromnym zagrożeniem. Zakwaszanie organizmu grozi rozwojem kamicy.

- Najbardziej boimy się jednak tego, że witamina C zmniejszy działanie cytostatyków, jak i radioterapii, bo są badania, które to potwierdzają - dodaje onkolożka.

Alternatywnie - nie znaczy tanio

Chory, który się dowiaduje, że ma raka, z reguły zadaje pytanie, jak ma teraz żyć, co jeść, by go pokonać. Onkolodzy przyznają, że pacjentom brakuje wsparcia żywieniowego. O problemie tym mówi się od niedawna. Gdańska Klinika Onkologii i Radioterapii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym jako jedna z pierwszych w kraju zatrudniła dietetyka.

Dr Kapała, autorka książki „Dieta w chorobie nowotworowej”, przekonuje, że pacjenci onkologiczni wymagają podawania wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Ich dieta musi być przemyślana, dostosowana do rodzaju choroby i jej zaawansowania, rodzaju terapii.

Tymczasem, jak przekonuje specjalistka, wszystkie diety alternatywne, odwołujące się do niekonwencjonalnych metod leczniczych, charakteryzują się tym, że - jak mówi - „albo tam czegoś brakuje, albo czegoś jest za dużo”.

Zdaniem ekspertów, „alternatywny” rynek wart jest miliardy dolarów. Wydawałoby się, że zioła i diety itd. są rozwiązaniem tanim, tymczasem gabinety oraz firmy, które je oferują, słono każą sobie płacić. W USA, podobnie jak w krajach europejskich (z wyjątkiem Niemiec), ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje zabiegów o nieudowodnionej skuteczności, dlatego na najdroższe z nich mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. W naszym kraju chory na raka wydaje na alternatywne kuracje oszczędności całego swojego życia.

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

Komentarze

19
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Clostilbegyt leki sprzedam clomid clomifen clomiphene citrate lek bezplodnosc odblok owulacja jajeczkowanie

Sprzedam klomid clomifene citrate 50mg, opakowanie 10 tabletek, jeden listek. Po 50zl za listek.
Nazwa leku Ovinum Antiestrogen.
Wazny 01.2026.
Producent Biopharm, Tajlandia.
Poczta 10zl i przelew na pko.
Lub wysle bezposrednio z Tajlandii - poczta rejestrowana 40zl idzie 10-15 dni.
dziekuje
Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsapp

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON



Celowanie w członków rodziny monooksygenazy cytochromu P450

CYP51 pośredniczy w konwersji lanosterolu do ergosterolu poprzez demetylację pozycji 14-a, co jest kolejnym istotnym etapem syntezy ergosterolu. Azole są najczęściej stosowanymi lekami przeciwgrzybiczymi o szerokim spektrum działania w praktyce klinicznej i wywierają działanie hamujące na CYP51 poprzez angażowanie kieszeni hemowej [37], [38], [39]. Azole to grupa związków heterocyklicznych, które dzielą się na dwie kategorie: triazole i imidazole. Generalnie triazole i ich pochodne (takie jak itrakonazol i flukonazol) można podawać ogólnoustrojowo, podczas gdy imidazole (takie jak ketokonazol, mikonazol i klotrimazol) są często stosowane miejscowo ze względu na ich toksyczność [10].

CYP51 należy do nadrodziny monooksygenazy cytochromu P450 (CYP), która jest liczną nadrodziną białek hemotiolanowych, liczącą ponad 6000 członków [40]. CYP są wszechobecne we wszystkich żywych komórkach i intensywnie uczestniczą w czynnościach biologicznych. CYP pośredniczą w konwersji środowiskowych lipofilowych ksenobiotyków do ludzkich związków endogennych, szczególnie w metabolizmie leków i ostatecznie w tworzeniu czynników rakotwórczych [38], [41], [42], [43]. Jako wszechobecne enzymy, CYP katalizują różne reakcje, w tym epoksydację, redukcję, hydroksylację, dealkilację i deaminację.
Chociaż ulegają ekspresji w wielu tkankach ludzkich, CYP są głównie wzbogacane w wątrobie, która jest głównym miejscem biotransformacji ksenobiotyków i leków. Pomimo zmienności CYP między gatunkami, istnieje pewien stopień zachowania między ludźmi a grzybami, co prowadzi do potencjalnego wpływu azoli na organizm człowieka i komórki nowotworowe [38].

Ze względu na swoje działanie jako enzymy metabolitów, CYP wywierają co najmniej dwa ważne działania na komórki nowotworowe: pośredniczą w konwersji prokarcynogenów do aktywnych związków rakotwórczych [44], [45], [46] oraz katalizują przeciwnowotworowe reakcje na leki. Około 90% nowotworów złośliwych u ludzi jest powodowanych przez niegenotoksyczne czynniki rakotwórcze, w tym nitrozoaminę, aminę azoaromatyczną i alkilobenzen. Niektóre CYP, zwłaszcza izoformy CYP1, są odpowiedzialne za konwersję tych prokancerogenów do kancerogenów [47], [48], [49]. CYP biorą również udział w aktywacji i inaktywacji związków chemioterapeutycznych [50]. Podczas metabolizmu CYP nieaktywne leki przeciwnowotworowe są przekształcane w komórki nowotworowe w związki cytotoksyczne, a izoformy CYP2 i CYP3 są najczęstszą podrodziną odpowiedzialną za katalizę leków przeciwnowotworowych [51]. Natomiast niektóre CYP biorą udział w inaktywacji leków przeciwnowotworowych, na co wskazuje obserwacja, że zwiększona ekspresja CYP w tkance nowotworowej jest dodatnio związana z opornością na chemioterapię, a hamowanie określonych CYP poprawia odpowiedź na terapię [52]. Ponadto stwierdzono, że ekspresja niektórych CYP jest zwiększona i związana ze złym rokowaniem w różnych typach nowotworów [53], [54], [55]. Dalsze badania sugerują, że CYP odgrywają ważną rolę w inicjacji raka, progresji i odpowiedzi terapeutycznej oraz że mogą służyć jako biomarkery prognostyczne i cele terapeutyczne. Kumarakulasingham i in. zbadali ekspresję 23 CYP u 264 pacjentów z CRC za pomocą immunohistochemii i stwierdzili, że CYP51, CYP1B1, CYP2S1, CYP2U1 i CYP3A5 ulegają nadekspresji w CRC; wśród nich CYP51 jest niezależnym biomarkerem prognostycznym CRC [56]. Ponadto CYP mogą regulować proliferację, inwazję, angiogenezę, apoptozę lub różnicowanie raka jako dominujące cząsteczki poprzedzające szlaki sygnałowe w raku, w tym MAPK, PI3K/Akt i NF-κB [57].

Azolowe leki przeciwgrzybicze są silnymi inhibitorami aktywności CYP.

Stwierdzono, że oprócz CYP51 azolowe środki przeciwgrzybicze hamują innych członków rodziny CYP. Ketokonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym o szerokim spektrum działania, stosowanym w powierzchownych zakażeniach grzybiczych i jest pochodną imidazolu, którego ogólnoustrojowe zastosowanie jest ograniczo

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON


Zmiana przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych do terapii nowotworowej w oparciu o pierwotne cele

Chociaż skuteczna zmiana przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych w terapii przeciwnowotworowej opiera się głównie na oportunistycznych i nieoczekiwanych odkryciach, dalsze badania ujawniają, że niektóre podstawowe mechanizmy molekularne leków przeciwgrzybiczych, które mają właściwości przeciwnowotworowe, są związane z pierwotnymi celami leków. Leki te zostały zatwierdzone do zastosowań przeciwgrzybiczych jako inhibitory SQLE, 14α-demetylazy sterolu (CYP51), mitozy i biosyntezy kwasów nukleinowych, a ich aktywność biologiczna może być skutecznym leczeniem raka o wystarczającej sile działania.

Kierowanie na SQLE

SQLE katalizuje epoksydację skwalenu, a następnie przekształca się w 2,3-epoksyskwalen, co jest ważnym etapem ograniczającym szybkość w szlaku biosyntezy ergosterolu grzybów. Alliloamina i jej pochodne wywierają działanie hamujące na SQLE, wiążąc się z jego miejscem lipofilowym i dalej zmieniając jego konformację. Alliloaminy stanowią klasę środków przeciwgrzybiczych, które najkorzystniej stosuje się w grzybicach wywołanych przez dermatofity. Do najczęściej stosowanych alliloaminowych środków przeciwgrzybiczych w praktyce klinicznej należą natifan, terbinafina i butenafina, które wykazują znaczną skuteczność i bezpieczeństwo. Natifan i butenafina są dostępne w postaci kremu, żelu lub sprayu do stosowania miejscowego, natomiast doustna postać terbinafiny może być stosowana w leczeniu grzybic układowych [19]. SQLE jest również wtórnym enzymem kontrolującym szybkość biosyntezy ludzkiego cholesterolu, poprzedzonym jedynie reduktazą 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-CoA (HMGCR) [20], [21], [22]. Cholesterol jest podstawowym składnikiem strukturalnym błon komórkowych człowieka i prekursorem hormonów steroidowych, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i kwasów żółciowych. Biosynteza cholesterolu zachodzi głównie w wątrobie i jest złożonym procesem obejmującym blisko 30 kaskad reakcji enzymatycznych [23]. Czynniki transkrypcyjne białka regulującego sterol (SREBP) są głównymi regulatorami biosyntezy cholesterolu, a aktywność SQLE i HMGCR jest kontrolowana przez SREBP i pętle regulacji ze sprzężeniem zwrotnym. Niski poziom cholesterolu sprzyja translokacji SREBP do jądra i ekspresji SQLE, dalej aktywując syntezę cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu indukuje degradację SQLE poprzez układ ubikwityna-proteasom, a następnie obniża poziom cholesterolu.

Homeostaza cholesterolu jest związana z wieloma stanami fizjologicznymi i patologicznymi, takimi jak dobrze znane choroby sercowo-naczyniowe. W ostatnich latach wykazano związek między dysregulacją cholesterolu a progresją raka w różnych nowotworach złośliwych, w tym w raku nerki, piersi i jelita grubego (RJG) [24]. Wysoki poziom cholesterolu w osoczu lub tkankach może przyczyniać się do ryzyka zachorowania na raka, wspierając onkogenną rolę cholesterolu w nowotworach.

Ponadto leki obniżające poziom cholesterolu, takie jak statyny, mają właściwości profilaktyczne i terapeutyczne w stosunku do nowotworów [18], [25], [26]. Jako drugi enzym ograniczający szybkość syntezy cholesterolu, SQLE jest dodatnio skorelowany z częstym występowaniem raka i złym rokowaniem w wielu nowotworach [27], [28], [29], [30], [31]. Ponadto coraz więcej dowodów wskazuje, że SQLE przyczynia się do wzrostu i migracji komórek nowotworowych [32], [33]. Ze względu na swoje działanie jako inhibitory SQLE, wykazano, że alliloaminy są potencjalnymi kandydatami do terapii przeciwnowotworowej. Liu i in. zidentyfikowali SQLE jako onkogen w raku wątrobowokomórkowym (HCC) wywołanym przez niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby (NAFLD) poprzez analizy sekwencjonowania RNA 17 sparowanych tkanek NAFLD-HCC i sąsiednich tkanek. SQLE jest regulowany w górę w tkankach NAFLD-HCC i dodatnio skorelowany ze złym rokowaniem. Dalsze badania mechanistyczne ujawniły, że SQLE promuje rakotwórczość za pośrednictwem estru cholesterylu i fos

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON


Istnieją cztery główne klasy środków przeciwgrzybiczych zatwierdzonych do leczenia grzybiczych zakażeń u ludzi: azole, polieny i alliloaminy zakłócają syntezę błon komórkowych grzybów; echinokandyny zapobiegają syntezie ścian komórkowych grzybów; gryzeofulwina zaburza wewnątrzkomórkowe tworzenie mikrotubul i hamuje mitozę; a 5-fluorocytozyna zmniejsza syntazę tymidylanową, powodując uszkodzenie DNA i RNA.

W tym przeglądzie podsumowano niedawny postęp w zmianie przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych do terapii przeciwnowotworowej w oparciu o ich pierwotne cele i cele poza miejscem docelowym, podkreślając nową perspektywę klinicznego zastosowania leków przeciwgrzybiczych w profilaktyce i terapii raka (Tabela 1).

Ponadto omówiono obecne ograniczenia tej strategii, a także przyszłe kierunki optymalizacji leków przeciwgrzybiczych jako idealnych kandydatów na raka w praktyce klinicznej. Temat przezwyciężania wąskich gardeł w leczeniu raka poprzez zmianę przeznaczenia leków był szeroko dyskutowany. Jednak prace te koncentrowały się głównie na omówieniu konkretnych pojedynczych leków do zmiany przeznaczenia leków lub na kompleksowym przeglądzie wszystkich klas leków nieonkologicznych w oparciu o ich biologię wobec cech raka [9], [13], [14], [ 15], [16], [17], [18]. O ile nam wiadomo, jest to pierwszy przegląd systematycznych dyskusji na temat działania przeciwnowotworowego wywieranego przez środki przeciwgrzybicze.

Ten przegląd może zapewnić podstawową wiedzę na temat leków przeciwgrzybiczych o zmienionym przeznaczeniu do klinicznego leczenia raka, pomagając w ten sposób lekom przeciwgrzybiczym poszerzyć nowe wskazania i promować tłumaczenie kliniczne.

Rak wątrobowokomórkowy terbinafiny In vitro
In vivo 0–50 μM
80 mg/kg Hamowanie SQLE [34]
rak jelita grubego In vitro
In vivo 0–50 μM
50 mg/kg Hamowanie SQLE [35]
białaczka promielocytowa In vitro
0–30 μM Indukowanie dysfunkcji mitochondriów i apoptozy [142]
rak płaskonabłonkowy jamy ustnej In vitro 0–60 μM Indukowanie zatrzymania cyklu komórkowego G0/G1 [169]
rak wątrobowokomórkowy In vitro
In vivo 0–80 μM
100 mg/kg Regulacja sygnalizacji AMPK -mTORC1 [204]
rak płaskonabłonkowy jamy ustnej In vitro
0–150 μg/μL Tłumienie sygnalizacji Raf-MEK-ERK [205]
rak jelita grubego In vitro
In vivo 0–120 μM
50 mg/kg Wywoływanie zatrzymania cyklu komórkowego G0/G1 [206]
Rak wątrobowokomórkowy natamycyny In vitro
In vivo 0–40 μM
50 mg/kg Indukowanie akumulacji RFT i późniejszej apoptozy [145]

Itrakonazol rdzeniak zarodkowy i rak podstawnokomórkowy In vitro
In vivo 0–0,5 μM
75 mg/kg Hamowanie szlaku Hedgehog [123]
rak endometrium In vitro 0–10 μM Hamowanie szlaku Hedgehog [127]
czerniak In vitro
In vivo 0–4 μM
0–100 mg/kg Tłumienie szlaków Hedgehog, Wnt i PI3K/mTOR [128]
glejak wielopostaciowy In vitro
In vivo 0–4 μM
75 mg/kg Indukowanie autofagicznej śmierci komórek [129]
rak endometrium In vitro 0–10 μM Hamowanie sygnalizacji AKT/mTOR [130]
rak płaskonabłonkowy skóry In vitro
In vivo 0–4 μM
0–80 mg/kg Celowanie w oś HMGCS1/ACSL4 [131]
rak wątrobowokomórkowy In vitro 0–8 μg/ml Regulacja szlaków Wnt, PI3K/AKT/mTOR i ROS [132]
rak jelita grubego In vitro
In vivo 0–10 μM
75 mg/kg Hamowanie szlaku Hedgehog [133]
rak płaskonabłonkowy jamy ustnej In vitro
In vivo 0–5 μM
50 mg/kg Hamowanie szlaku Hedgehog [134]
rak trzustki In vitro 0–80 μM Aktywacja Bak-1 [135]
rak piersi In vitro
In vivo 0–20 μg/ml
30 mg/kg Hamowanie szlaku Hedgehog [136]
rak żołądka In vitro 0–10 μM Hamowanie szlaku Hedgehog [143]
rak nosogardzieli In vitro 0–20 nM Wywoływanie ferroptozy [159]
rak płuc In vitro
In vivo 0–3 μM
100 mg/kg Hamowanie angiogenezy i wzrostu guza [164]
Ketokonazol rak okrężnicy i piersi In vitro 0–30 μM Indukcja zatrzymania cyklu komórkowego [107]
rak jelita grubego i wątrobowokomórkowy In vitro 0–20 μM Indukowanie zatrzymania cyklu komórkowego G0/G1 [108]
rak wątrobowokomórkowy In vitro
In vivo 0–20 μM
50 mg/kg Indukcja mitofagii i apoptozy [156]
glejak wielopostaciowy In vitro
In vivo 0–10 μM
25 mg/kg Cel

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leki przeciwgrzybicze w terapii raka leczenie profilaktyka zapobieganie nowotwor cytostatyk cytotoksyczne

Od lat jest wiele badan klinicznych z użyciem tych leków, tu badanie porównawcze sprzed kilku dni - "Repurposing antifungal drugs for cancer therapy".

Jest to przegląd dostępnej literatury, z ponad 200 odnośnikami do badań.
sciencedirect.com usun science/article/pii/S2090123222001990

Poniżej automatyczne tłumaczenie tego badania.

Niektóre z nich są stosowane eksperymentalnie w terapii nowotworów, np. itrakonazol, flukonazol, natamycyna, mikonazol, ekonazol, ketokonazol i gryzeofulwina.

"Zmiana przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych w terapii przeciwnowotworowej przyciągnęła bezprecedensową uwagę zarówno w badaniach przedklinicznych, jak i klinicznych ze względu na szczególne zalety, takie jak bezpieczeństwo, wysoka efektywność kosztowa i oszczędność czasu w porównaniu z odkrywaniem leków przeciwnowotworowych. Zaskakująca i zachęcająca skuteczność leków przeciwgrzybiczych w terapii przeciwnowotworowej, mechanistycznie, jest przypisywana nakładającym się celom lub szlakom molekularnym między patogenezą grzybów i raka. Postępy w omice, informatyce i technologii analitycznej doprowadziły do odkrycia coraz większej liczby celów „poza miejscem” leków przeciwgrzybiczych biorących udział w kancerogenezie, takich jak wygładzone (D477G) hamowanie przez itrakonazol w raku podstawnokomórkowym.

"Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698"

Ogólnie rzecz biorąc, leki przeciwgrzybicze wywierają swoje działanie terapeutyczne głównie poprzez cztery mechanizmy działania: blokowanie tworzenia błon komórkowych grzybów i indukowanie porów przezbłonowych poprzez hamowanie syntezy ergosterolu; zapobieganie syntezie składników ściany komórkowej grzybów, takich jak 3-β-D-glukan; zakłócanie wewnątrzkomórkowego składania mikrotubul i hamowanie mitozy; oraz redukowanie syntazy tymidylanowej, co prowadzi do uszkodzeń DNA i RNA [10], [11] (ryc. 1).

Z wyjątkiem składników ściany komórkowej grzybów, pozostała struktura biologiczna i aktywność grzybów są również wszechobecne w komórkach nowotworowych. Kilka wspólnych lub podobnych celów i szlaków jest wspólnych dla infekcji grzybiczych i nowotworów złośliwych, zapewniając wiarygodną podstawę do zmiany przeznaczenia leków przeciwgrzybiczych w terapii raka. Na przykład epoksydaza skwalenu (SQLE) katalizuje etap ograniczający szybkość biosyntezy ergosterolu grzybów i promuje progresję raka w organizmie człowieka jako drugi enzym ograniczający szybkość syntezy cholesterolu. Ponadto aktywność syntezy tymidylanu i mitozy jest wszechobecna w komórkach grzybów i komórek nowotworowych.

Oprócz przyjętego od dawna zrozumienia mechanizmu przeciwgrzybiczego opartego na pierwotnych celach, ostatnie badania z zastosowaniem zaawansowanej multiomiki i technologii analitycznych ujawniły, że niektóre leki przeciwgrzybicze wywierają wieloraki wpływ na komórki grzyba lub gospodarza.

Amfoterycyna B, która hamuje komórki grzybów poprzez bezpośrednie wiązanie ergosterolu, moduluje uszkodzenia oksydacyjne i układ odpornościowy w organizmie człowieka [12]. Kilka środków przeciwgrzybiczych hamuje szerokie spektrum organizmów grzybiczych, takich jak Cryptococcus, Candida i Aspergillus, co dodatkowo sugeruje, że leki przeciwgrzybicze mogą mieć wiele celów.

Na przykład itrakonazol, powszechnie stosowany triazol, wywiera działanie przeciwnowotworowe poprzez hamowanie wielu mechanizmów molekularnych, w tym wygładzonych (SMO) mutacji D477G, sterolowego białka nośnikowego 2 (SCP2), zależnego od napięcia kanału anionowego 1 (VDAC1) i typu Niemanna-Picka C 1 (NPC1).

Schemat miejsc mechanistycznych dla powszechnych leków przeciwgrzybiczych

Istnieją cztery główne klasy środków przeciwgrzybiczych zatwierdzonych do leczenia grzybiczych zakażeń u ludzi: azole, polieny i

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leczenie raka protokół leczenia wspomagającego metformina statyny mebendazol doksycyklina Terapia antymetaboliczna

Automatyczne tłumaczenie artukułu ze strony Care Oncology Clinic z Londynu, o protokole leczenia stosowanego na wszystkie rodzaje raka i na każdym stopniu ich rozwoju, włączając wczesne stadium. 
Również można stosować w leczeniu podtrzymującym po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów.
 
Co to jest protokół COC?

Protokół COC to schemat leczenia skojarzonego składający się z licencjonowanych leków, specjalnie zaprojektowanych przez Care Oncology do stosowania wspomagającego wraz ze zwykłymi terapiami pacjenta (tj. standardową opieką).

Cztery leki zawarte w schemacie COC Protocol to: metformina, bardzo popularny lek przeciwcukrzycowy; atorwastatyna, rodzaj statyny stosowanej w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych; doksycyklina, rodzaj antybiotyku często stosowany w leczeniu przewlekłych infekcji, takich jak trądzik; oraz mebendazol, lek powszechnie stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych u dzieci i dorosłych.

Wybraliśmy te cztery leki spośród tysięcy potencjalnych kandydatów, ponieważ pasują do naszych z góry określonych kryteriów wyboru. Kryteria te obejmują solidne dowody skuteczności przeciwnowotworowej, spójny mechanizm działania i, co ważne, dobry profil bezpieczeństwa. Te trzy główne założenia kształtowały nasze podejście od samego początku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Rak jest złożoną chorobą wymagającą złożonego leczenia i uważamy, że dodanie dalszych terapii do standardowego leczenia powinno być bardzo dokładnie ocenione. Nie tylko z punktu widzenia skuteczności, ale także, co ważne, bezpieczeństwa. Dlatego całe nasze podejście opiera się na dowodach – głównie opublikowanych badaniach naukowych, a także, w coraz większym stopniu, na naszych własnych danych.

Wiele różnych leków dostępnych na rynku ma co najmniej kilka opublikowanych dowodów potwierdzających ich stosunkowo skuteczne stosowanie w leczeniu raka, ale niewiele z tych leków ma poziom dowodów zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności, których wymagamy w Protokole COC. Istnieją już duże ilości szczegółowych danych dotyczących każdego z leków objętych protokołem, zebranych na podstawie wieloletniego stosowania w populacji ogólnej – co pomogło nam uzyskać kluczową przewagę podczas opracowywania.

Skrupulatnie przeszukaliśmy dekady opublikowanych danych na temat każdego leku objętego Protokołem COC, badając, jak działają one w różnych populacjach pacjentów (w tym u pacjentów z rakiem) oraz na modelach komórkowych i zwierzęcych w laboratorium. Dane te, w połączeniu z naszym własnym doświadczeniem klinicznym, pomagają nam dobrze zrozumieć, jak te leki będą zachowywać się u pacjentów z różnymi stadiami i typami raka, zarówno w połączeniu ze sobą, jak i w połączeniu z wieloma innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Ta wiedza jest najważniejsza, a z naszych badań wynika, że tego rodzaju dowodów po prostu nie ma jeszcze w przypadku wielu innych kandydatów na leki przeciwnowotworowe poza wskazaniami rejestracyjnymi – zwłaszcza w przypadku podawania ich w skojarzeniu.

Terapia antymetaboliczna, która może potencjalnie celować w każdy nowotwór

Protokół COC ma działać poprzez ograniczenie ogólnej zdolności komórek nowotworowych do pobierania i wykorzystywania (tj. „metabolizowania”) energii.

Komórki rakowe potrzebują ogromnych ilości energii, aby przeżyć, a zdecydowana większość nowotworów wykorzystuje proces adaptacyjny zwany tlenową glikolizą, aby wytworzyć nadmiar energii, której potrzebują (Kroemer i Pouyssegur, 2008). Każdy z leków w protokole może być ukierunkowany na różne molekularne procesy metaboliczne zaangażowane w tlenową glikolizę i ją otaczającą, a to może pomóc obniżyć ogólne tempo metabolizmu komórki nowotworowej (Jang i in., 2013).

Uważamy, że leki z protokołu COC mogą działać w połączeniu, aby konsekwentnie

Taka Ja

choruję na raka piersi a ma 30 lat więc każdy jest w grupie ryzyka Przeżut pod pachą wykryłam podczas kąpieli. Było to po ciąży .Niestety ogniska nie byłam w stanie zbadać gdyż karmiłam piersią i odstawienie od niej córci z dnia na dzień było najgorszym przeżyciem.U mnie w rodzinie nikt wcześniej nie miał nowotworu więc diagnoza była straszna ale szybko się"pozbierałam".Potem szybko 4 kursy i kolejne 4 kursy MIAŁY BYĆ ale guz się wycofał . Cały czas od początku wykrycia nowotworu stosuję Olej CBD 30 - 15 kropel i CBG 9% na dzień dodatkowo Vilcacora czyli koci pazur potocznie : dieta bez cukru , mięso tylko kurczak ( własny nie z marketu) ryba , gotowane nie smażone . + Wyciskarka wolnoobrotowa i dziennie 1 l soku (2x dziennie po pół l ) z buraków czerwonych ( własne) + d + K2 4000 jednostek i uważam że te dodatkowe wprowadzenie tych produktów przyspieszyło remisję tej choroby ... teraz robie badania krwi i będę wprowadzać krzem ... lekarze też pod wielkim wrażeniem tą kurację zdobyłam od Konopnej Farmacji z Poznania i to cud że trafiłam do nich ! Obecnie czekam na radioterapię i później 12 m-cy herceptyny. Droga jeszcze długa ale warto walczyć bo mam dla kogo. Wsparcie rodziny i przyjaciół jest duże a największą radość daje mi moja Marysia która skończyła właśnie 13 m-cy!

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Lek przeciwgrzybiczy w leczeniu raka prostaty itrakonazol orungal sprzedam leki

"Jak wskazują najnowsze wyniki badań, itrakonazol – doustny lek przeciwgrzybiczy, stosowany głównie w leczeniu grzybicy paznokci, hamuje rozwój raka prostaty i odwleka konieczność chemioterapii u pacjentów z zaawansowanym nowotworem.

Lek przeciwgrzybiczy wydaje się hamować wzrost naczyń krwionośnych raka. Ponadto zaburza on kluczowy w inicjowaniu tworzenia nowotworu szlak biologiczny. Badania laboratoryjne wskazują, iż ludzkie nowotwory prostaty wszczepione myszom kurczyły się po podaniu itrakonazolu.

W testach klinicznych udział wzięli pacjenci cierpiący na raka gruczołu krokowego, u których doszło do przerzutów do innych organów. Osoby te nie reagowały na terapię hormonalną, będącą najskuteczniejszą metodą leczenia tego typu nowotworów. Kolejnym etapem zazwyczaj jest chemioterapia. W trakcie badań chorym podawano mniejsze lub większe dawki itrakonazolu. Podczas 24-tygodniowego leczenia mierzono czas, w jakim dochodziło do progresji nowotworu – wskazywał na to 25-procentowy wzrost poziomu PSA – antygenu, stanowiącego marker raka prostaty.

W przypadku raka prostaty z przerzutami, bez zastosowania leczenia pogorszenie następuje zazwyczaj już po 8-12 tygodniach. Okazuje się, że w ciągu 22 tygodni 48,4% mężczyzn otrzymujących duże dawki leku przeciwgrzybiczego miało ustabilizowany lub zniżkujący poziom PSA. Co więcej, u jednej trzeciej badanych zanotowano co najmniej 30-procentowy spadek poziomu tego antygenu. U 12 z 14 badanych mężczyzn zauważono również mniejszą ilość komórek nowotworowych we krwi."

https://portal.abczdrowie.pl/lek-przeciwgrzybiczy-w-leczeniu-raka-prostaty

Rak prostaty, płuc, podstawnokomórkowy skóry. Możliwe białaczka, rak jajnika, piersi, trzustki. Może wzmacniać inne leki.
"Clinical trials have shown that patients with prostate, lung, and basal cell carcinoma have benefited from treatment with itraconazole, and there are additional reports of activity in leukaemia, ovarian, breast, and pancreatic cancers. ... Itraconazole may synergise with a range of other drugs to enhance the anti-cancer effect, and some of these possible combinations are presented in the supplementary materials accompanying this paper."
"Repurposing Drugs in Oncology (ReDO)—itraconazole as an anti-cancer agent"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4406527/

Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu
https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-for-cancer.htm

Artykuł opiera się na obszerniejszej pracy
"Cimetidine For Cancer Treatment"
https://www.lifeextension.com/magazine/2002/7/cover_cimetidine

Tu badanie naukowe opublikowane w styczniu 2022:
"Cimetidine increases survival of colorectal cancer patients with high levels of sialyl Lewis-X and sialyl Lewis-A epitope expression on tumour cells"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2375187

"Jakie są możliwości stosowania cymetydyny w raku?

Cymetydyna jest powszechnie stosowanym lekiem bez recepty, który leczy zgagę i inne zaburzenia żołądkowe, sprzedawanym również pod marką Tagamet®. Możliwe zastosowanie cymetydyny w raku zostało odkryte w latach 70. XX wieku, kiedy kilku pacjentów z rakiem, którzy brali cymetydynę na zgagę, uległo spontanicznej poprawie, rozpoczynając kilkadziesiąt lat badań nad mechanizmami tego zjawiska. Niektóre badania wykazały, że cymetydyna wydaje się powodować pewną poprawę stanu wielu pacjentów z rakiem i może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się raka, szczególnie w niektórych [b]nowotworach żołądka[/b] i w połączeniu z dodatkowym leczeniem. Wyniki tych badań sugerują jednak, że potrzebne są dalsze badania od 2011 r. Mimo to wielu pacjentów z rakiem zwraca się do cymetydyny w leczeniu raka jako leczenia dodatkowego, ponieważ jest niedrogi, łatwy do uzyskania i stosunkowo bezpieczny w stosowaniu przez długi czas.

Korzyści z cymetydyny dla ofiar raka zostały po raz pierwszy postulowane w 1979 r., Dwa lata po tym, jak cymetydyna została po raz pierwszy zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków i trzy lata po jej pojawieniu się w Wielkiej Brytanii. Naukowcy po raz pierwszy zainteresowali się badaniem zastosowania cymetydyny w raku po tym, jak pacjenci z rakiem, którzy przyjmowali lek na problemy żołądkowe, doświadczyli poprawy swoich warunków. Spowodowało to badanie pacjentów z [b]rakiem płuc[/b], które wykazało, że cymetydyna wykazuje działanie przeciwnowotworowe. W ciągu następnych dwóch dekad przeprowadzono wiele badań na myszach i ludziach.

W 2002 r. Japońskie badanie objęło dwie grupy pacjentów z [b]rakiem okrężnicy[/b]. Jedna grupa otrzymała 5-fluorouracyl i cymetydynę, podczas gdy druga grupa otrzymała tylko 5-fluorouracyl przez prawie rok. 10-letni wskaźnik przeżycia w grupie cymetydyny zbliżył się do 85 procent, podczas gdy w grupie innej niż cymetydyna około 50 procent. Naukowcy zauważyli, że największą skutecznością cymetydyny na raka są komórki, które wyrażają największe ilości antygenów sialil Lewis, które kontrolują rozpoznawanie między komórkami i pomagają przyciągać do siebie niektóre typy komórek.

W badaniu brytyjskim podjęto próbę ustalenia mechanizmu spostrzeganej skuteczności cymetydyny w leczeniu raka. Naukowcy postulowali, że lek poprawił układ odpornościowy pacjentów z rakiem, zapobiegając przyleganiu komórek rakowych do nabłonka. Wyniki potwierdziły tę hipotezę. Mówiąc najprościej, cymetydyna pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka i powstawaniu przerzutów do innych obszarów ciała.

[b]Guzy jelita grubego[/b] zawierają duże ilości histaminy, która, jak się uważa, stymuluje wzrost guza. Cymetydyna może działać, zmieniając sposób, w jaki histamina działa na guzy, hamując wzrost guza. Istnieją jednak inne leki działające w ten sam sposób przeciwko histaminie co cymetydyna, które nie mają swojej skuteczności, więc dokładna droga jej skuteczności może jeszcze nie zostać odkryta. W latach, które upłynęły od tych badań, inne badania potwierdziły wstępne ustalenia, a nowe badania wykazały, że cymetydyna jest skuteczna przeciwko [b]innym typom nowotworów[/b].

Jako leczenie raka, cymetydyna nie została zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków od 2011 r., Ale często jest uważana za bezpieczną, niedrogą, alternaty

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Ketokonazol dermatofity drozdzaki grzybice drozdzyce Zespol Cushinga

Ketokonazol pod nazwą Keto, 200 mg. 
Cena 3zl tabletka.
Listki po 10 tabletek.
Producent President Inter Pharma Co, Tajlandia.
Ważny do 04.2026.

Leczy zakażenia wywołane przez dermatofity lub drożdżaki, które nie podlegają kuracji miejscowej.

Jest lekiem stosowanym również w chorobie Cushinga, od 12 roku życia.

Ketokonazol jest lekiem z wyboru w leczeniu grzybic powierzchownych i układowych:

grzybice skóry, paznokci, włosów
zakażenia błon śluzowych
drożdżyce przewodu pokarmowego
układowe zakażenia grzybicze
zapobieganie zakażeniom grzybiczym u chorych ze zmniejszoną odpornością (AIDS, nowotwory, oparzenia, leczenie immunosupresyjne)

Wysyłka pocztowa 10zł lub koszt lotniczej wysyłki rejestrowanej z Tajlandii 20zł.

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

Oferuję równiez leki przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe.

Ivermectin 7.5mg 20zl
Tamiflu 75mg 15zl
Chlorochina 250mg 3zl
Chinina 300mg 2zl
Deksametazon 0.5mg 1zl
Kolchicyna 0.6mg 2zl
Finasteryd 5mg 5zl
Dutasteryd 0.5mg 8zl
Budezonid 200mg 100zl

Praziquantel 600mg 7.5zl
Albendazole Zentel 400mg 10zl
Metronidazole 400mg 3zl
Tinidazole 500mg 1zl
Mebendazole Vermox 100mg 1zl
Niclosamid Yomesan 500mg 7.5zl

Mam też antybiotyki:

Doxycycline 100mg 1zl
Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl
Cyprofloksacin 500mg 3zl
Azithromycin 250mg 5zl 
Trimesan Sulfametoksazol 960mg 2zl
Moksyfloksacyna 400mg 14zl
Klarytromycyna 500mg 7zl
Klindamycyna 300mg 3zl
Retromycyna 300mg 3zl
Ospen 250k 50gr

Przeciwgrzybicze:

Itraconazole 100mg 4zl
Ketokonazole 200mg 3zl
Fluconazole 200mg 5zl
Gryzeofulvin 500mg 2zl
Nystatin 100k globulki 1zl and 500k 3zl

Oraz inne leki

Metformina 1000mg XR 3.5zl
Metformnina 500mg 75gr
Disulfiram 500mg 3zl
Rabeprazol 20mg 3zl 
Izotretynoina 20mg 4zl
Undestor 40mg 4zl

http://www.robaczyce-grzybice.iq24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.