Agnieszka Grochowska: Odmówiła Spielbergowi, bo chciała grać w Polsce

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Agnieszka Grochowska: Odmówiła Spielbergowi, bo chciała grać w Polsce

Paweł Gzyl

Mama chciała przełamać jej nieśmiałość, dlatego zapisała ją do „ogniska” teatralnego. I udało się: Agnieszka jest dzisiaj jedną z najbardziej zapracowanych polskich aktorek. Swoje najlepsze role zagrała w filmach męża reżysera.

Kiedyś odżegnywała się od grania w serialach. Moda na tego typu produkcje sprawiła jednak, że ich jakość znacznie się poprawiła. Dlatego zmieniła zdanie. Dzisiaj możemy ją oglądać w trzech serialach - „Motyw”, „Nielegalni” i „Sanktuarium zła”. Ten ostatni to zagraniczna produkcja - i jest przykładem na to, że aktorka z powodzeniem występuje coraz częściej poza Polską.

- Świadomie czy podświadomie, zawsze dążyłam do tego, by otrzymywać interesujące propozycje i ciekawe teksty, było mi jednak wszystko jedno, czy będę realizowała je w Łomży czy w Paryżu. Otwarcie się na zagraniczne projekty nie było pomysłem na emigrację czy jakąś karierę, tylko po prostu na to, by cały czas znajdować się w jakimś cudownym pędzie. To nie jest praca, to niesamowita pasja, przygoda i totalny fun! - wyjaśnia w serwisie Anywhere.

*

Tata był mundurowym i trzymał w domu dyscyplinę. Pracował w gazecie wojskowej i początkowo Agnieszka myślała o dziennikarstwie. Mama szybko zainteresowała ją jednak aktorstwem. To nie było jednak takie oczywiste: bo dziewczynka od małego nie cierpiała uczyć się wierszy na pamięć i śpiewać piosenek.

Była bardzo wstydliwa i zamknięta w sobie. Może dlatego mama wpadła na pomysł, by ją zapisać na zajęcia teatralne w „ognisku” artystycznym prowadzonym dla dla dzieci przez państwa Machulskich. Tam jednym z obowiązków dziewczynki było deklamowanie wierszy na akademiach.

Początkowo nie szło jej z tym najlepiej - dopiero kiedy dostała za zadanie przygotowanie własnej inscenizacji teatralnej, odkryła radość z występowania. Stało się to podczas jednego ze szkolnych zimowisk, a jej publicznością były znacznie starsze nastolatki.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Kto miał na aktorkę spory wpływ i dlaczego nie miała czasu na bunt
  • Jaki jest jej przepis na udany związek
  • Dlaczego odmówiła Spielbergowi

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.