Adrian Łuckiewicz: Wygrałem z burmistrzem Mirosławem Bielawskim jak Dawid z Goliatem

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Adrian Łuckiewicz: Wygrałem z burmistrzem Mirosławem Bielawskim jak Dawid z Goliatem

Tomasz Mikulicz

Rozmawiamy z nowo wybranym na burmistrza Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem.

Pana zwycięstwo postrzegane jest przez wielu jako największe zaskoczenie wśród wszystkich podlaskich drugich tur. Zgodzi się Pan z tym?

Biorąc pod uwagę wsparcie ze strony ministrów czy posłów, jakie otrzymał mój przeciwnik, walka o fotel burmistrza Wasilkowa była jak pojedynek Dawida z Goliatem. W tym sensie na pewno można potraktować moje zwycięstwo jako zaskoczenie.

Był Pan widziany na ulicach Wasilkowa podczas rozmów z przechodniami. Rozumiem, że postawił Pan na bezpośredni kontakt z wyborcami?

Dokładnie. Najważniejsze jest poznanie potrzeb i problemów mieszkańców. A jak się o nich dowiedzieć, jeśli nie poprzez rozmowy z mieszkańcami? Mówili chociażby o tym, że są miejsca, gdzie brakuje kanalizacji czy latarni. Bardzo wielu powtarzało też, że w Wasilkowie nie ma domu kultury z prawdziwego zdarzenia, bo świetlica przy ul. Dwornej jest za mała.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.