Daniel Sałek

Adrian Brodowicz, zawodnik KS Szówsko i trener Wirażu Chłopice: Coraz więcej młodszych zawodników łączy grę na boisku z trenowaniem

Adrian Brodowicz, zawodnik KS Szówsko i trener Wirażu Chłopice: Coraz więcej młodszych zawodników łączy grę na boisku z trenowaniem Fot. Piotr Kruk
Daniel Sałek

Jeśli robi się to co się kocha, to nie sprawia Ci trudności, aby poświęcać temu dużo czasu – mówi Adrian Brodowicz, były zawodnik JKS Jarosław, a obecnie KS Szówsko oraz trener Wirażu Chłopice.

Jesteście po okresie przygotowawczym, siłę i moc w nogach już czuć?

Okres zimowy to najważniejszy czas na przygotowania. Tak naprawdę przygotowuje nas na cały rok kalendarzowy, bo w przerwie między sezonami nie ma na to czasu. Zaczęliśmy zaraz po nowym roku, trener nas nie oszczędzał lekko mówiąc, ale od jakiegoś czasu już schodziliśmy z obciążeniami, także nogi puściły i czuć moc.

Dużo trenowałeś indywidualnie w tym okresie?

Mam akurat tą przyjemność, że jestem trenerem i mam możliwość trenowania ze swoim zespołem (Wiraż Chłopice 2. miejsce A klasie Jarosław) wchodząc do „gierek” treningowych. Są to dodatkowe jednostki w tygodniu plus oczywiście zajęcia na siłowni.

Duża jest różnica między grą w 4 lidze a jarosławską okręgówką?

Trafiłem do Szówska w fajnym okresie, gdy na zajęciach była duża frekwencja, mniejszego zaangażowania więc w treningu nie zauważyłem. Co do ligi to sam byłem jej ciekaw. Uważam, że między każda ligą różnice są bardzo duże - w 4 lidze jakość zawodników jest znacznie wyższa, co przekłada się na tempo spotkań, ale jest to zrozumiałe, ponieważ trenuje się praktycznie codziennie, a często zawodnicy zajmują się tylko piłką. Są jeszcze różnice pozasportowe; mam tu na myśli kibiców, przygotowanie do meczu, boiska.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

  • przygotowaniach zawodnika do meczu
  • łączeniu gry z trenowaniem

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Daniel Sałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.