Abp Marek Jędraszewski: Miłosierdzie to jedność, nie podziały

Czytaj dalej
Fot. fot. Adam Wojnar
Grażyna Starzak

Abp Marek Jędraszewski: Miłosierdzie to jedność, nie podziały

Grażyna Starzak

Pielgrzymi, którzy w miniony weekend przybyli do Łagiewnik, mogli po raz pierwszy przejść nowo powstałą tzw. Drogą Miłosierdzia

Pomimo padającego deszczu i przenikliwego zimna wierni z różnych stron kraju i z zagranicy modlili się wczoraj w Łagiewnikach. Hasło odbywającego się tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy święta Bożego Miłosierdzia brzmiało: „Miłosierdzie źródłem pojednania”.

- Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny - apelował abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy świętej odprawionej rano przy ołtarzu polowym. Metropolita krakowski podkreślał w swojej homilii, że iść ze św. Faustyną oznacza „spojrzeć w prawdzie na teraźniejszość Kościoła, który dźwiga ból wynikający z grzechów popełnionych w przeszłości przez niektórych swych synów”.

- Swym grzechem sprzeniewierzyli się oni nie tylko szóstemu przykazaniu Dekalogu, ale także przyrzeczeniom czystości serca i kapłańskiemu celibatowi, które składali w chwili przyjmowania święceń kapłańskich. Zamiast być znakiem sprzeciwu wobec świata, ulegli jego zgubnemu duchowi, który objawił się między innymi w postaci tak zwanej rewolucji obyczajowej lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - mówił metropolita krakowski. Zaznaczył jednocześnie, że wpatrzeni w Boga „bogatego w miłosierdzie”, „musimy być gotowi okazywać miłosierdzie wszystkim tym sprawcom zła, którzy się od swego grzechu zdecydowanie odwracają, za ten grzech żałują, za niego pokutują i proszą nas o przebaczenie”.

Czytaj więcej:

  • O co apelował apelował abp Marek Jędraszewski
  • Dokąd prowadzi nowo powstała Droga MIłosierdzia

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.