Katarzyna Ponikowska

73 nowe mieszkania gminne. Wystarczy dla potrzebujących

Duże zdjęcie - odremontowany hotel robotniczy. Poniżej budynku wizualizacja mieszkania, które powstanie w internacie Fot. UMIG Wolbrom Duże zdjęcie - odremontowany hotel robotniczy. Poniżej budynku wizualizacja mieszkania, które powstanie w internacie
Katarzyna Ponikowska

Dwie duże inwestycje mieszkaniowe rozwiążą problem braku lokali socjalnych i komunalnych w gminie Wolbrom. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań prawdopodobnie jeszcze przed świętami.

W byłym hotelu robotniczym przy ul. Łukasińskiego, którego remont właśnie dobiega końca, będzie aż 48 mieszkań socjalnych i komunalnych. Prace trwają tam od września 2017 r. Budowlańcy uwijają się obecnie z wykańczaniem wnętrz. Tak, żeby najbardziej potrzebujący wolbromianie mogli się wprowadzić do nowych mieszkań jeszcze przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie są jedno- i dwupokojowe.

Na tym nie koniec dobrych wieści. Dwa tygodnie temu został ogłoszony przetarg na przebudowę starego budynku internatu Zespołu Szkół w Wolbromiu na kolejne mieszkania socjalne i komunalne. Powstanie tam 25 małych mieszkań, również jedno- i dwupokojowych. Będą dwie klatki schodowe.

Burmistrz Adam Zielnik podkreśla, że dzięki tym dwóm inwestycjom potrzeby mieszkaniowe w gminie praktycznie zostaną zaspokojone.

- Właśnie pracujemy nad szczegółowymi kryteriami przydziału mieszkań - mówi.

Prawdopodobnie trafi do nich część mieszkańców osiedla drewnianych baraków z tzw. Rajów Dolnych, które są w zasobach gminy. Zostały zbudowane jeszcze przed I wojną światową dla pracowników pobliskiej fabryki. Są w bardzo złym stanie.

Czytaj więcej:

  • Pracują nad kryteriami
  • W Olkuszu jest parter

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Katarzyna Ponikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.