23-letnia Estera wbrew chorobie ma zamiar wziąć udział w biegu Tauron Life Festival

Czytaj dalej
Fot. Fot. Monika Pawłowska
Monika Pawłowska

23-letnia Estera wbrew chorobie ma zamiar wziąć udział w biegu Tauron Life Festival

Monika Pawłowska

W lutym ub. roku świat 22-letniej wówczas Estery Laski z Libiąża w jednej chwili runął. Lekarze zdiagnozowali u niej stwardnienie rozsiane. Po pierwszym załamaniu przyszła refleksja, że warto zawalczyć o siebie i nie dać się chorobie. Najlepszym „lekiem” okazało się spotkanie z trenerką personalną Martą Jankowską, która postawiła Esterę na nogi. Obie panie przygotowują się do startu w VI Biegu Ulicznym Run 4 Life, który odbędzie się 16 czerwca, w ostatnim dniu Tauron Life Festival Oświęcim.

Choroba dała o sobie znać nagle i niespodziewanie. Przeciągający się ból kolan okazał się poważną chorobą, która dosłownie zwala z nóg. Estera z całych sił walczy, by nie przesiąść się na wózek inwalidzki. Piękna, roześmiana dziewczyna, nie użala się, tylko działa.

Niewinny symptom

Estera Laski nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Jak każda nastolatka cieszyła się życiem i uczyła. Została wykwalifikowanym technikiem obsługi ruchu turystycznego, ale pracę podjęła w sklepie spożywczym swoich rodziców. Kiedy w 2016 r. pojawiły się bóle w kolanach, w pierwszej chwili pomyślała, że przeciążyła się, nosząc ciężkie skrzynki i towar na półki. Ale dolegliwości nie ustępowały. Postanowiła iść po poradę do lekarza.

- Ortopeda szukał przyczyny i nic nie znalazł, podobnie neurolog - wyznaje pani Estera. - Dopiero wujek, kiedy dowiedział się o problemach z chodzeniem, drętwieniem nóg, powiedział, że to może być „to” - dodaje. Esterze słowo: stwardnienie rozsiane z trudem przechodzi przez usta.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak znajomość chorej z trenerką personalną zmieniła jej życie. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Monika Pawłowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.