200 tys. zł dla Rady Dialogu Społecznego w województwie

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Jolanta Zielazna

200 tys. zł dla Rady Dialogu Społecznego w województwie

Jolanta Zielazna

200 tys. zł na działalność dostanie w tym roku Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. To prawie 10 razy więcej niż w dwóch poprzednich latach.

W czwartkowym posiedzeniu WRDS w Bydgoszczy uczestniczyła minister pracy Elżbieta Rafalska. W ubiegłym roku to rząd objął przewodnictwo prac w RDS, jest ono rotacyjne.

Minister na konferencji prasowej poinformowała, że w tym roku rady dialogu społecznego mają mieć znacząco zwiększony budżet w porównaniu w dwoma poprzednimi latami. W 2017 i 2016 r. było to średnio 46-47 tys. zł rocznie na województwo. W naszym przypadku, jak powiedział później wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wynosił on 23 tys. zł.

Czy wypłaty emerytur są zagrożone? Czy Ministerstwo Pracy odwoła się od wyroku Sądu Rejonowego w Warszawie, który przyznał odszkodowanie opiekunowi dorosłej osoby niepełnosprawnej w związku z niewykonaniem przez rząd wyroku TK z 2013 roku? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.