100 dni do ŚDM i studniówka na rynku w Myślenicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj

100 dni do ŚDM i studniówka na rynku w Myślenicach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Hołuj

MYŚLENICE. Do Światowych Dni Młodzieży zostało 100 dni (a od dziś to już właściwie 99). Z tej okazji Komitet Parafilany ŚDM działający przy parafii NNMP przygotował specjalne wydarzenia.

Studniówkę zaczęto od poloneza. W pierwszej parze zatańczyła Dominika Stoszek z ZPiT Ziemia Myślenicka, wolontariuszka ŚDM i ks. Stanisław Makowski, proboszcz parafii NNMP. W kolejnych zaś, tancerze "Ziemi Myślenickiej", wolontariusze i pozostali mieszkańcy Myślenic.

Odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia (w pięciu językach), a następnie wolontariusze zaśpiewali hymn ŚDM i zaprosili wszystkich do wspólnego zdjęcia-zaproszenia na lipcowe wydarzenie. Fotografia ma trafić do pielgrzymów, którzy będą zakwaterowani w Myślenicach.


Autor: Joanna Urbaniec

Przez cały dzień trwał też kiermasz książek i pamiątek z Peru, z którego dochód zostanie wesprze akcję "Bilet dla Brata". Wolontariusze z Myślenic chcą ufundować bilety lotnicze dla trzech młodych i ubogich mieszkanek Peru: Carmen, Giny i Cynthi, aby mogły one przylecieć do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Ich kandydatury zarekomendowała myśleniczanka Katarzyna Jawor, pracująca w stolicy Peru jako świecka misjonarka.

Katarzyna Hołuj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.